Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak Tıkanıklığı Ve Tıkalı Gider Açma

Mutfak tıkanıklığı açma konusunda destek arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul’un her ilçesine 60 dakika içinde servis gönderen Altyapı Tesisat, saat kaç olursa olsun Tıkalı Mutfak Lavabosu sorununuz da yanınızda. Kameralı tıkanıklık açma ve pimaş görüntüleme hizmetleri ile Tıkanıklık Açma servisi iletişim numarası ;

0 (212) 603 52 32

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Oluşur ?

Evlerde en çok karşılaşılan tıkanıklık çeşidi mutfak tıkanıklıklarıdır. Genellikle hatalı kullanım mutfak lavabosunun tıkanmasına yol açsa da alınan önlemler bazen yetersiz kalabiliyor.

"<yoastmark

 1. Yemek sonrası tabakların lavaboda yıkanması sonucu yemek artıklarının gideri zamanla tıkaması
 2. Artık yağların lavaboya dökülmesi sonucu yağ tabakasının birikerek tortu haline gelmesi
 3. Mutfak giderine kaçan yabancı maddeler (bulaşık süngeri veya teli, meyve sebzelerden gelen toprak çakıl veya kum taneleri…)
 4. Kalitesiz malzeme kullanımı ve mutfak giderinin zamanla yetersiz kalması
 5. Yapım aşamasında borulara  yeterince eğim verilmemesi sonucu suyun geri basması

Ve bir kaç diğer sebep mutfağınızda bulunan lavabonun tıkanması ile sonuçlanır gider tıkanıklığı yaratır ve suyun geri teperek evinize büyük zararlar vermesine yol açabilir.

Peki Nasıl Önlem Alabilirsiniz ?

Mutfak Tıkanıklığı Açma’ya gerek duymadan önceden alabileceğiniz en iyi önlemler ;

 1. Lavabo girişinde ve gider ağzında süzgeç kullanmak
 2. Yemek artıklarını lavaboya atmak yerine çöpe atmak
 3. Bulaşık makinesini gidere doğrudan bağlamamak
 4. Artık yağları lavaboya dökmemek
 5. Tıkanıklık oluşmadan önce lavabo pompasını sürekli kullanmak

Mutfak Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Ne kadar önlem alırsanız alın bazı durumlarda tıkanıklık sorunu karşınıza çıkabilmektedir. Uzman kadromuzdan destek almadan önce geçici çözümler üretebilirsiniz. Bu çözümler sayesinde tıkanıklık oluşmasını beklemeden suyun yavaş gitmesi, mutfak giderinin koku yapması gibi durumlarda da ön tedbir almış olursunuz.

 1. Sirke ve sıcak su yöntemi
 2. Tıkanıklık açma pompası kullanımı
 3. Tıkanıklık açma teli kullanımı
 4. Lavabo açıcı kimyasal ilaçlar kullanmak ( Kullanırken dikkatli olunmalı ve çocuklardan uzat tutulmalıdır)
 5. Profesyonel bir Su Tesisatçısı’ndan yardım alarak robotlar yardımı ile tıkanıklık açma.

1. Sirke ve Sıcak Su Yöntemi

Evinizde en kolay uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri olan sirke ile tıkanıklık açma kullanımı pratik ve zararsız olan bir yöntemdir.

Sirke İle Tıkanıklık Açma

Sıcak suyu ve sirkeyi çok yoğun olmayacak şekilde karıştırdıktan sonra mutfak giderine yavaşça dökün. Bu işlemin ardından bir kaç dakika bekleyerek bir kaç kez tekrarlayın. Daha net sonuç almak için yaptığınız karışıma tuz da dahil edebilirsiniz. Küçük çaplı mutfak tıkanıklıklarında genellikle geçici çözüm üreten bu yöntem tekrar eden tıkanıklık işlemleri için çok uygun bir yöntem değildir. Diğer yöntemleri denemenize gerek duyabilirsiniz.

2. Tıkanıklık Açma Pompası İle Tıkanıklık Açma

Günümüzde neredeyse her evde bulunan tuvalet pompası tıkanıklık açma işlemlerinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir diyebiliriz.

mutfak tıkanıklığı açma pompası

Pompa kullanımı sadece tıkanıklık durumunda değil her zaman uygulanması gereken bir yöntemdir. Sorun çözücüden ziyade önlem amaçlı kullanılırsa Tıkanıklık Açma ihtiyacınız çok fazla olmayacaktır. Lavabonun her kullanımından sonra pompa kullanılmasını öneriyoruz.

Pompa Mutfak Tıkanıklığı Açma sorununda durumu kurtaran bir yöntem olabilmektedir. Pompanın hava almadığından emin olduktan sonra içinde mümkünse bir miktar su bırakarak uygulanması sonucu tıkanıklık sorununuz çözülecektir. Eğer tıkanıklık ciddi bir durumda ve daha derinde ise ne yazık ki bu yöntem de yetersiz kalabilmektedir.

3. Tıkanıklık Açma Teli

Nalbur’dan veya internet’ten satın alabileceğiniz Tıkanıklık Açma Teli diğer yöntemlere nazaran çok daha etikli bir yöntemdir ancak kullanım esnasında dikkat edilmesi gerekiyor. Kullanılan telin kalitesiz olması veya yanlış kullanım sonucu kırılması durumunda ciddi yaralanmalara yol açabilmektedir.

mutfak tıkanıklığı açma teli

Tıkanıklık açma teli en fazla 1 metre civarı olacağı için tıkanıklığın daha derinde olduğu durumlarda işe yaramayan bir yöntem olacaktır. Teli kullanmak oldukça kolay olduğu için ilk kez kullanan bir bile rahatça tıkanıklık sorununa çözüm bulabilecektir. Yakın mesafede oluşan tıkanık sorunlarında diğer yöntemlere göre daha etkilidir. Büyük başarı oranı ile geçici çözüm üreten tıkanıklık açma teli evinizde bulunması gereken bir aletttir.

4. Kimyasal Kullanarak Tıkanıklık Açma

Diğer yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda veya tıkanıklığın derinde olduğu durumlarda Lavabo Açıcı İlaç kullanmak sorununuzu çözebilir.

mutfak tıkanıklığı açma kimyasalıPiyasada onlarca çeşit Gider Açıcı Kimyasal olduğunu biliyoruz. Bunların tamamı benzer tepkimelerle aynı sonucu vermektedir. Aldığınız ürünün kaliteli olması yeterlidir. Pompa, tel gibi yöntemler küçük çaplı tıkanıklıklarda iyi sonuç veriyor olsa da derinde oluşan tıkanıklıklarda yetersiz kalmaktadır. Bu durumda Dikkatli Ve Bilinçli Bir Şekilde kimyasallardan destek alabilirsiniz. Mutfak Tıkanıklığı Açma konusunda en tehlikeli yöntem budur.

Bu kimyasalları kullanacağınız alanın iyi havalandırılıyor olması, kimyasalın göz ve deri ile temas etmemesi, çocuklardan uzak tutulması, kimyasalın kesinlikle solunmaması çok önemlidir. İstenmeyen durumlar oluşması durumunda ilk iş olarak bol su ile müdahale edilip sağlık kuruluşlarından birinden veya en yakın eczaneden yardım istemek gerekmektedir.

 

Kimyasal Kullanımı Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
 1. Evinizde bulunan veya satın aldığınız lavabo açıcı kimyasalın kullanılacağı mutfağı bir süre havalandırın
 2. 1 Litre veya daha fazla suyu kaynatıp hazırda bekletin, yanınıza havlu almayı unutmayın.
 3. Kimyasalı kontrollü bir şekilde ve mutlaka eldiven kullanarak Tıkalı Mutfak Lavabosuna yavaşça dökün.
 4. Kimyasalın ardında kaynatıp hazırda beklettiğiniz sıcak suyu lavabonuza dökün.
 5. 10-15 Dakika bekledikten sonra lavaboyu bol su ile iyice temizleyin.
 6. İşlemlerin sonunda kimyasalı çocukların erişemeyeceği bir yere kaldırmayı unutmayın

Tüm bu işlemlerde dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta mevcut.

Öncelikle işlemlere başlamadan önce gözlük, eldiven ve önlük kullanmayı ve mutfağı havalandırmayı ihmal etmeyin. Ön hazırlığı tamamladıktan sonra işlem esnasında kimyasalı çok dikkatli bir şekilde kulanın ve deri ile temasından kaçının. Kimyasalı ve sıcak suyu döktükten sonra çıkacak olan buharı solumamaya özen gösterin. İşlem sonrasında ve öncesinde kimyasalı koyduğunuz ve saklayacağınız yerin çocukların erişemeyeceği bir yer olduğundan emin olun.

5. Mutfak Tıkanıklığı Açma Profesyonel Destek

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin hiçbiri tıkanıklık sorununuza çözüm olmadıysa tıkanıklık çok daha derinde olabilir veya ciddi derecede büyümüş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey Altyapı Tesisat firmasından Tıkanıklık Açma konusunda hizmet almak olacaktır. Kameralı görüntüleme ve robot makine ile tıkanıklık açma servisimiz mutfak giderinde 25 metreye kadar görüntüleme ve tıkanıklık açma hizmeti verdiği için tıkanıklık sorununuza kesin çözüm olacaktır.

Bahsettiğimiz yöntemler işinize yaradıysa ama zamanla yine tıkanıklık oluşuyorsa tıkanıklığa sebep olan şey çok derinde olacağından müdahale etmeniz mümkün olmayacaktır. 60 dakika içinde servis ve müşteri memnuniyeti garantisi ile hizmet veren firmamız her türlü tıkanıklık sorununuzu çözmektedir. Uzun süreli kullanım gider çapının daralmasına yol açabileceği için bu yöntemler sadece geçici çözüm üretecektir. Bize hemen ulaşıp servis çağırmak için arayabileceğiniz iletişim numaramız ;

0 (212) 603 52 32

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]