Mehmet Akif su kaçağı bulma ve tespiti için Mehmet Akif bölgesindeki apartman, dairelerde, müstakil evlerde, binalarda, müstakil evlerde, binalarda, duvar veya zemin betonu altında yer alan su tesisat sistemindeki kaçakları kırmadan noktasal olarak tespit edilmektedir. Genel olarak banyo, mutfak, tuvalet ve WC gibi alanların yüzeyinde fayans ve kalebodur gibi seramik yapı ürünleri kullanıldığı için profesyonel bir su kaçağı tespiti cihazı kullanılmadan su kaçaklarını bulmak çok zor bir işlemdir.

Mehmet Akif su kaçağı bulma işlemi için Mehmet Akif’ te ki su kaçağı tespit uzmanları öncelikle cihaz ile su kaçağı tespitini yapıyor ve sonrasında tespit edilen su sızıntısına karar vermeden öncesinde herhangi bir yeri kısmadan ve zarar vermeden nokta atışı yapabiliyorlar. Mehmet Akif bölgesindeki müşterilerin evlerinde su kaçakları tespit edilirken en yeni teknolojik robotları ve gelişmiş ekipmanları da kullanılmaktadır.

Böylece işin sonunda Mehmet Akif su kaçağı tespiti yapılırken en yeni teknolojik robotlar kullanılır ve su kaçağı tespit ve tamiri yapıldığı zaman evlerin daha temiz kalması sağlanır ve diğer su kaçağı tespit analizlerinde hiçbir yere zarar vermeden ve kırmadan su kaçakları tespit edilir. Evlerde veya diğer doğal yaşam alanlarında su kaçağı olduğu düşünülüyorsa 7/24 olarak ulaşılabilir.

Mehmet Akif Su Kaçağı Bulma

Mehmet Akif Su Kaçağı Bulma

Mehmet Akif Su Kaçağı Bulma

Mehmet Akif su kaçağı bulma işlemi ile doğal yaşam alanlarında karşılaşılan su kaçaklarının tam olarak nerede olduğu tespit edilir. Aniden gelişen bir su kaçağında gereksiz çıkan masraflar hem evlere zarar verecek hem de manevi ve maddi olarak zora sokar. Şüpheli olan sızıntı durumunu da bulmak sorunları erkenden çözmeye yarar.

Mehmet Akif su kaçağı tespiti konusunda su kaçağını anlayacağınız bazı noktalar bulunur ve sızıntı olduğundan şüphelenilen durumlar varsa su kaçağı uzmanları aranır. Su kaçağı konusunda her şeyden önde su sayacının kontrol edilmesi gerekiyor ve evinizin içinden veya dışından suyun kullanılmadığından emin olunması gerekiyor. Su kaçağı belirtilerinden bazıları,

 • Zemin veya duvardan gelen kötü kokuşlar
 • Su faturasında görülen anormal artış
 • Hiçbir musluk açık değilken suyun aktığını duymak
 • Duvarda rutubet, boya kabarması veya su çıkması
 • Betonun çatladığını görmek
 • Parkede şişme meydana gelmesi
 • Parke veya fayansların küflenmesi veya çürümesi
 • Kombilerden sürekli su eksiltme durumu

Mehmet Akif Su Kaçağı Tespiti

Mehmet Akif su kaçağı tespiti için son teknoloji cihazlar, robot ve detektörler kullanılmaktadır. İşleri kolaylaştıran bu aletler sayesinde su kaçağını bulma süresi de kısalır ve yapıyı kırarak dökmeye de gerek kalmaz. Mehmet Akif bölgesinde su kaçağı tespiti konusunda her zaman özel ekipmanlar kullanılmalıdır ve su tesisat bölgesinde en son teknoloji yakından takip edilir. Kullanılan tüm ekipmanların yapıları ile kullanım alanları tamamen farklıdır. Genel olarak kameralar tıkalı olan gider ve pis atık su boru kaçakların tespitinde kullanılırken dinleme cihazları kalorifer tesisatı ve temiz su borularındaki su kaçakları bulunmak için kullanılır.

Mehmet Akif su kaçağı tespiti özel termal kameralar kullanılarak sıcak su tesisatındaki kaçakların tespitinde kullanılır. Bir yapı içerisinde su tesisatın içi görünmek istenirse kameralı su kaçak tespit cihazları kullanılır bununla birlikte uzmanlar hasarın tam olarak nerede olduğu konusunda kamera yardımıyla görüntü alarak rapor hazırlanır. Hazırlanan raporlarda su kaçağı bulunur ve sadece birkaç fayans kırılarak veya bazen hiçbir yeri kırmadan su kaçağı tamiri yapılarak sorunlar ortadan kaldırılır.

Mehmet Akif Su Kaçağı Tespiti

Mehmet Akif Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evlerde, iş yerlerinde veya diğer sosyal alanlarda su kaçağı bulunuyorsa kırmadan su kaçağı elektronik aletlerde noktasal olarak bulunur. Eskiden olduğu gibi su kaçağı nerede diye fayanslar kırılarak su kaçağı bulunurdu fakat gelişen teknolojiler sayesinde su kaçağının yeri tespit edilerek kırmadan ve dökmeden onarılmaktadır. Müşterilerin zararlarını minimumda tutmayı hedefleyen firmalar gerekli olan tüm donanıma sahiptir. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır konusunda bilinmesi gerekenler,

 • Su kaçağı tespiti için son sistem makinelerle beraber su kaçağı yeri tespit edilir ve müşterilerin tüm zararları minimumda tutulur.
 • Su kaçağı tespitleri rutubet ve nem kontrollü şekilde listelenebilmektedir, bunun dışında termal kamera ısı farkları ekranda farklı renklerle ifade edilir. Böylece duvar veya fayans altından geçen sıcak su tesisatında kaçakları görmek mümkün olur.
 • Eskiden boruda çatlak, kırık veya ek yerlerde açılma sebebiyle oluşan su kaçağı problemlerinde kaynağa ulaşmak için duvarın yıkılması gerekir fakat son teknolojilerde tespit edilme aşamasında kırmaya gerek kalmaz.

Su Kaçağı Neden olur?

Su kaçağı neden olur? konusunda özellikle binalarda sıkça görülen bir tesisat arızasıdır. Eski binalarda boru çürümesi ile meydana gelen su kaçakları olduğu gibi yeni binalarda da uygulama hatasından dolayı sürekli olarak su kaçağı görülüyor. Su kaçaklarının olmaması mümkün değildir bu sebeple önemli olan konu en az zarar ile arızaların nasıl giderilmesi gerektiğinin bilinmesidir. Su kaçağının neden olduğu birçok sebepten dolayı olabilir.

Mehmet Akif su kaçağı bulma öncesinde meydana gelen sebepleri bulma aşaması öncesinde meydana gelen su kaçağı sebeplerinden biri su tesisatının ucuz fiyatlara yapılarak kalitesiz boru kullanımı durumu, su tesisatı döşenirken ustaların yaptığı hatalar, su sızıntıları tesisatta gelen yüksek basınçtan, demir tesisat borularının zamanla çürümesi durumu, eski yapılarda tesisatlarının zamanla dayanıklılığını yitirmesi gibi sebeplerden dolayı meydana gelebilmektedir.

Mehmet Akif Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Mehmet Akif Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Mehmet Akif Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Mehmet Akif su kaçağı bulma işlemlerinde meydana gelen arızalar için hasar tespiti tamamen kırmadan yapılır. Bunun yanında profesyonel ekipler termal kamera ve dinleme aletleriyle sorunu belirler. Su tesisatında meydana gelen arızalar için hasar tespitleri kırmadan yapılır. Genellikle su kaçakları banyo ve tuvaletlerdeki fayans arasından sızan suyu belirlemek ekipler tarafından kolaylıkla tespit edilir. Fayans arasında bulunan sızıntıyı tespit ettikten sonra gerekli olan tadilat işlemleri ustalar tarafından gerçekleştirilir. Su tesisatındaki borulardan meydana gelen çatlaklar alt katın tavanında rutubet ve leke oluşumuna neden olur. Kırmadan su kaçağı tespiti için,

 • Su tesisatında meydana gelen arızalar için tespiti kırmadan yapan ekipler, termal kamera ve dinleme aletleri ile sorunları belirler.
 • Çoğunlukla su sızlamalarının olduğu tuvalet ve banyolardaki fayans arasından sızan suyu belirlemek ekipler tarafından kolaylıkla tespit edilir.
 • Fayans altındaki sızıntı durumunu tespit ettikten sonra gerekli olan tadilat işlemleri ustalar tarafından garanti kapsamında gerçekleştirilir.
 • En yaygın olan su tesisatı kaçaklarına örnek olarak pis su kaçakları denilebilir ve sadece gider borularının içinde kalmayan pis sular zamanla ev içerisine girer ve özellikle parke, dolap gibi yerlerde birikmeye başlar. Bu durumda en erken olabilecek şekilde su kaçağı tespiti gerekir.

Mehmet Akif Su Kaçağı Tespit Eden Firma

Mehmet Akif su kaçağı tespit eden firma konusunda araştırma yaparken mutlaka kırmadan tespit yapan firmaları bulmak gerekir. Su tesisatı arızaları duvar aralarında sürekli bir sızıntı halindedir ve arızanın kaynağını tespit etmek için birçok teknolojik kaçak bulunan tesisat aletleri kullanılır. Bu cihazların günümüzde yaygın olarak kullanılması, çeşitli tadilat işlemi ortadan kaldırır. Su tesisatlarında meydana gelen sızmalar, cihazlı tesisat kaçağı bulan ustalar tarafından rahatlıkla bulunabilir. Böylece Mehmet Akif su kaçağı sorunları halledilebilir.

Günün her saati iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 31 Ortalama: 4.9]