Dairede Su Kaçağı Bulma

Dairede su kaçağı bulma işlemleri önceden insanların korktuğu sorunlardan bir tanesiydi. Çünkü tesisatçılar su kaçaklarını yerini bulmak için su borularını kontrol etmektedir. Dairede su kaçağı bulma bir çok soruna yol açabilmektedir. Su borularının kontrol edilmesi için mutlaka su borularının olduğu bölgenin duvar ya da zeminini kırmak gerekiyordu. Ama artık böyle yöntemler eskide kaldı. Dairede su kaçağı zamanla kullanım nedeniyle ömrü tükenen su taşıma sistemlerinde meydana gelen deformasyondur. Bu deformasyona binada zamanla başka bölümlerde meydana gelen eskime nedeniyle oluşan sebeplerden kaynaklı da olabilir. Günümüzde dairede su kaçağı bulma işlemleri özel cihazlar sayesinde kısa sürede duvar veya zemini kırmaya gerek kalmadan gerçekleşmektedir.

dairede su kaçağı

dairede su kaçağı

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Ev sahipleri, dairede su kaçağı sorunları yaşadıkları zaman ilk olarak su faturaların da ve evin duvarlarında rutubetin oluşumunu gözlemler. 3 Ay önceki faturanızla şuan ki güncel faturanız arasında fark ve fiyat artışı var ise bunun nedeni evinizde olan su kaçağından kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda dairede su kaçağı bulma konusunda uzman olarak çalışan Altyapı Tesisat şirketi ile hiç vakit kaybetmeden iletişime geçmelisiniz.

Su kaçakları rutubete sebep olabilmektedir. Fakat bunun için su kaçaklarının büyük olması gerekmektedir. Yani su kaçağının uzun bir süredir var olması ama buna hiç müdahale edilmemesi sorunun zamanla büyümesine ve rutubete yol açar. Bahsettiğimiz durumla karşılaşıyorsanız aklınıza su kaçaklarının gelmesi normaldir. Dairede su kaçağı bulma konusunda uzman olan bir firma ile görüştüğünüzde ilk olarak size bu durumu nasıl düşündüğünüz sorulur. Siz belirtileri söylediğiniz taktirde uzmanlarda cihazla su kaçağı bulma işlemine geçerler.

Cihazla su kaçağını bulmak için öncelikle tesisatçılar şüphelendiğiniz yerleri kontrol ederler. Böylelikle su kaçağı olan bölge daha hızlı bulunur. Fakat evin diğer bölgelerinde de su kaçakları bulunabilir. Bu nedenle evin her alanına dikkatlice bakılır. Bazen su kaçakları daha büyük bir hale gelebilir. Eğer böyle bir durumunuz varsa tesisat borularının da değişmesi söz konusu olabilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi eğer buna benzer sorunlar ile karşılaşıyorsanız, hiç vakit kaybetmeden cihazla hizmet veren Altyapı Tesisat firmamızdan destek alabilirsiniz. Sizlere 7/24 tüm ilçelere yarım saat içerisinde hizmet vermektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Altyapı Tesisat olarak bizleri arayan ve su kaçağı hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimizi bilgilendirmek adına su kaçağını nasıl bulduğumuzu paylaşmak istedik. Su tesisatında oluşan kaçakların tespiti ve onarımı her ustaya göre değişse de günümüzde gelişen tesisat cihazları ile oldukça kolaylaşmıştır. Bir mekanda su problemi olduğunda alçı, boya, fayans, parke dahil her şey zarar görür. Sizde bu belirtilerden yola çıkarak evinizdeki su kaçağını sizlerde fark edebilirsiniz. Bu sebeple su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda hemen uzman bir firmaya haber vermeniz gerekir. Altyapı Tesisat ekipmanlarımız akustik dinleme cihazı ile makine yardımıyla  duyulabilecek kadar büyük su patlaklarını kırmadan tespit edebilmektedir. Bu cihazlar su kaçaklarının yerini bulmada yardımcı olan profesyonel kaçak su bulma ekipmanlardır. Her tesisat firmasında bulunmayan yalnızca  profesyonel hizmet veren firmalarda bulunmaktadır. Sorunlarınızın çözümünü kırmadan yapılmasını ve uzman işçilerin güvenli olarak onarım yapmasını istiyorsanız sizlerde geç kalmadan Altyapı Tesisat firmasıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Kombideki su seviyesinin devamlı düşmesi su kaçağı olduğunu ispat eder. Duvarlarda nemlenme, parke ve zeminlerde ıslaklık var ise su kaçağı sorununuzun var olduğunu söyleyebiliriz. Muslukları kullanmadığınız halde su saati dönmeye devam ediyorsa, dairenizde gizli su kaçağı vardır. Parkelerde kabarma oluyorsa ve faturalarınız da yüksek gelmeye başladıysa dairede su sızıntısı var demektir. Alt kattaki komşunuzun duvarında rutubetlenme var ise sizin dairenizde de su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Rutubetlenme ve duvarlarda kabarmalar görüyorsanız su tesisatınızda su kaçağı var demektir.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]