Su Kaçağı Tespiti

13 Yıllık Sektör deneyimi ile İstanbul’un her ilçesine 60 dakika içinde gönderdiğimiz gezici ekiplerimizle hizmet veriyoruz. Su Kaçağı Tespiti konusunda sektörünün öncü firması olan Altyapı Tesisat sizler için en kaliteli hizmeti en uygun fiyata verebilmek için çalışıyor.

Son teknoloji cihazlarımızla herhangi bir tadilata gerek duymadan, kaçağı noktasal olarak tespit ediyoruz. İstanbul Su Tesisatçısı olarak her türlü tesisat sorununuz çözmek için en uygun fiyat garantisiyle yıllardır size hizmet veriyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılır ?

Firmamıza ulaşmadan önce kendiniz kullanabileceğiniz bir kaç yöntem mevcut.

Duvarlarınızda veya zeminde nemlenme, alt kata su sızması, yüksek gelen faturalar, boşa dönen sayaç gibi durumlarda Su Sızıntısı var demektir. Bu durumda ilk yapmanız gereken ana vanadan suyu kesmek olacaktır. Her ihtimale karşı elektriği de kesmeniz sizin yararınıza olacaktır. Böylece duvarlarda oluşan sızıntılardan oluşabilecek yangın tehlikesinin önüne geçmiş olursunuz. Tüm bu işlemlerden sonra profesyonel bir destek almanın vakti gelmiş demektir. Aşağıdaki iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Anadolu Yakası İletişim :                                                 Avrupa Yakası İletişim :

0 (539) 451 07 41                                                            0 (212) 603 52 32

         TIKLA HEMEN ARA                                                         TIKLA HEMEN ARA

Biz Ne Yapıyoruz ?

Kendi imkanlarınızla su kaçağından emin olduktan sonra firmamızla iletişime geçerek en yakın gezici ekibimizin size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Ekibimiz olay yerine geldiğinde kaçağın durumuna göre bir kaç farklı yöntemle problemi bulup müdahale edecektir.

Bu yöntemlerden bazıları ;

  1. Son teknoloji akustik dinleme cihazları
  2. Pimaş boruları görüntülemek için kameralı sistem
  3. Termal kamera ile izleme
  4. Ölçüm pompası ile tespit

Bu yöntemlerin ortak özelliği ise Kırmadan Su Kaçağı Tespiti işlemidir. Bu işlem ister kameralı sistem ister dinleme ile yapılsın sizi rahatsız edecek hiç bir kırma ve moloz sorunu yaşamayacaksınız. Böylece kaçağın olduğu yer Noktasal Su Kaçağı Bulma yöntemiyle bulunmuş olacak ve onarım gerektiren yerin ne olduğu %100 hedefleme ile bulunmuş olacaktır.

1. Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su pimaştan kılcal veya daha büyük şekilde sızdığı için çıktığı noktada bir ses çıkaracaktır. Su kaçağı sorunlarında en çok kullanılan bu yöntem akustik cihazlarla dinleme yapılarak Cihazla Su Kaçağı Bulma konusunda oldukça faydalıdır.

Dakikalar içinde sonuç veren bu yöntem kaçağın yerini bir kaç cm duyarlılık ile direk noktasal olarak tespit etmektedir. Dinlenilen yerde iğne ucu kadar dahi kaçak varsa bu yöntemle sıfır hata payı ile kaçak bölgesi tespit edilip müdahale edilecek bölge rahatça tespit edilmektedir.

 

 

2. Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçağı TespitiAkustik dinleme gibi bu yöntemde %100 sonuç vermektedir ancak bu yöntem genellikle pimaşın çökmesi veya kırılması sonucu oluşan daha büyük kaçaklarda kullanılmaktadır. Pis su kaçaklarında Kameralı Su Kaçağı Bulma sonuç alınabilecek bir yöntemdir.

Çökme vb. sebeplerle oluşan ciddi kırıklar mevcut ise kırılan veya sızdıran bölgeyi kamera ile tespit edip müdahale ediyoruz. İnsan gözünün ve elinin ulaşamayacağı noktalara son teknoloji cihazlarla ulaşarak. Noktasal Su Kaçağı Tespiti yapıyoruz.

 

3. Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Sıcak su hatlarındaki su kaçaklarını bulmak için yardımcı Kameralı Su Kaçağı Bulma yöntemi sıcak suyun bıraktığı termal izden faydalanarak hattın yerini bulmak için bir yöntemdir. Hattın yeri bulunduktan sonra dinleme yöntemiyle kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilir. Yardımcı yöntem olarak kullanılan bu yöntem kaçağı nerede aramamız gerektiğini bize gösterir. Böylece bir nevi yola çıkmadan önce yolumuzun nereye gittiğini biliriz.

İstanbul’da Su Tesisatçısı Olarak hizmet veren firmamız sonuç ve müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığı için gerekli son teknoloji ile size hizmet vermektedir.

 

4. Pompa İle Su Kaçağı Tespiti

pompa-hizmeti Bazı su kaçakları kendini iyi gizler. Bu tip sinsi kaçaklarda kaçak yerini bulmak bazen zorlaşabiliyor. Acaba su kaçağı yok mu dedirtiyor. Bu gibi durumlarda çözüm yine bizde. Pompa İle Su Kaçağı Bulma hizmeti devreye giriyor

Kaçak olduğundan eminsek ve sızıntı mevcut ise bunu kesinleştirmenin yolu pompa kullanmaktır. Verdiğimiz basınçlı su ile kaçak olması durumda pompa basınç düşüşünü gösterecektir. Emin olmadığımız durumlarda kaçağın olduğunu bize gösteren bir yöntemdir. İhtimallerle ve şansa bırakarak Su Kaçağı yok demek yerine pompa ile test edip kaçak var veya yok demekteyiz.

 

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Yukarıda Bahsettiğimiz ve bahsetmediğimiz Cihazla Su Kaçağı Tespiti konularında firmamıza güvendiğiniz gibi bu sorunların onarımında da bize güvenebilirsiniz.

Genellikle su kaçakları ekibimizin anlık olarak müdahale edebileceği kaçaklardan oluşur. Bu gibi durumlarda en uygun fiyata onarım işlemini gerçekleştirip tekrar etmemesi için garanti vermekte, aynı bölgeden sorunun tekrar etmesi durumunda tamamen ücretsiz şekilde yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz. Anlık onarımla halledilebiliyor ancak pimaş’ın kırılması, hattın çökmesi, boruların eskimesi gibi bazı durumlarda daha detaylı çalışma gerektirmektedir.

kaçak-onarım

Daha büyük sorunlara yol açan bu tip Su Kaçakları nın tamirinde ekibimiz size yardımcı olacaktır. Çok daha büyük bir çalışma gerektirir ise onarım ekibimizi adresinize hemen yönlendirerek sorununuza çözüm sunmaktayız.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Kaçakların tipine bağlı olmakla beraber 149 TL’den başlayan fiyatlarla bu hizmeti alabilirsiniz. %100 başarı ile su kaçağını bulduğumuz farklı yöntemlerimizden hiçbiri kaçağı bulamıyor ise orada su kaçağı yoktur diyor ve servis ücreti almıyoruz. Zira biz kaçağı bulamıyorsak orada kaçak yoktur.

Garantili olarak yaptığımız tespit ve onarım hizmetlerimiz İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyat olup gezici mobil ekiplerimiz sayesinde 60 dakika içinde servis arkadaşlarımızı adresinize yönlendirmekteyiz.

Su Kaçağı Onarımı Fiyatları

Kaçaktan emin olduktan sonra yerinin belirlenmesi için tespit işlemi gerçekleştirilir. Tespit edilen noktaya ve tesisatın duruma göre onarım fiyatları değişmekte olup anlık onarım işlemlerinde genellikle 100-300 TL arasın da değişmektedir. Daha büyük sorunlarda ve onarım ihtiyaçlarında ise net bir fiyat verilmemekte olup onarımın maliyeti ve yerine göre sizin için en uygun fiyatı verip en kaliteli hizmet garantili olarak sunarak Su Kaçağı Tamiri alanında en güvenilir hizmeti vermektedir.

Ekibimizin size sunduğu fiyat teklifi ve yapılacak olan işlemleri anlattıktan sonra en doğal hakkınız olan onarımı kabul etmeme durumunda tespit edilen bölgeyi ve yapılması gereken işlemleri anlatarak bizimle olmasa bile farklı bir firma ile çalışırken veya kendiniz yapabileceğiniz bilgi birikimi ve ekipmanlara sahipseniz en iyi hizmeti aldığınızdan emin olmak istemektedir.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]