Yazımızda su kaçağı tespiti; yöntem ve uygulamalarına değinerek sizlere konu ile alakalı su kaçağı tespiti nasıl yapılır? ve su kaçağı bulma konusunda yararlı bilgiler sunmaya çalışacağım. Kameralı su tesisatçısı olarak sektörde 2008 yılından bu yana hizmet veriyoruz.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri Nelerdir?

Su kaçağı nasıl ve neden oluşur?
Su kaçağı hangi yöntemlerle nasıl tespit edilir?
Ve son olarak su kaçağı nasıl tamir edilir bunlara değineceğim.

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri ;

Termal-Kamera-Ile-Petek-Temizleme

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

1- Termal kamera yöntemi;

Sıcak su kaçağı hatlarında % 100 başarı ile çalışmaktadır. Hata payı sıfırdır.  Sıcak su kaçaklarında adeta X-ray olarak görüntü vermektedir. Soğuk su kaçakları için genellikle tercih edilmez. Çok kullanışlı ve maksimum başarı oranına sahiptir. Hizmet verenlere ve tüketiciye yararları diğer tüm yöntemlerden kat kat fazladır. Tabi ki her cihazımızın kullanım yerini gözeterek konuşursak, kendi alanında yani sıcak su boru hattında çığır açmış bir makine olmakla, günümüz koşullarında akla ve mantığa yatan en komplike cihazdır. Altyapı Tesisat olarak teknoloji neyi getirdiyse, siz değerli müşterilerimize en iyisini en kısa zamanda temin edip sunduk. Bundan iyisi çıksa onu da getireceğiz. Termal kamera ile su kaçağı tespiti.

Termal-Kamerayla-Su-Kacagi-Tespiti

Termal Kamerayla Su Kaçağı Bulma Işlemi

2- Nem ölçerek su kaçağı bulma yöntemi; Nem oranından yararlanarak kaçağı tespit eder. Bu tespit şeklide farklılık yaratmıştır. Lakin eski bir teknik olup pek bir faaliyeti kalmamıştır. Her geçen gün artan bilim ile sektörde hizmet veren bizler ve tüketicilerimiz, siz değerli müşterilerimize büyük kolaylıklar ve avantajlar sunmakta. Bu su götürmez bir aşikar. Günümüz teknolojisinde her an bir devrim niteliğinde ürün çıkmakta. Siz değerli okurlarımız alt kategorilere baktıkça da ne denli önemli su kaçak tespiti metotları olduğunu kendiniz bizzat göreceksiniz.

3- Su basıncı ile kaçak tespit yöntemi ; Makine sayesinde boru hattına olması gerekenden fazla su basınç verilir ve sızıntı oradan olağan hızından daha şiddetli şekilde akarak bize sorunun nereden kaynaklandığını gösterir. Kullanışlı ve günümüzde kullanılan bir yöntemdir.
4- Hava basıncı ile su kaçağı tespiti yöntemi; Bu yöntemde yukarıdaki ile aynı mantığa sahip su yerine hava basıncı vererek olay yerine uygulanmaktadır.

Su Kaçağı Probleminiz mi Var? Hemen Bize Ulaşın!

5- Kaçak tamir kimyasalı yöntemi; Bu uygulamayı her sorunda kullanamayız. İşin tanımına uyan yerlerde kullanılması uygundur. Sızıntı küçükse ve tamirat gerektirmeyecek kadar sorun teşkil ediyorsa bu yöntem sorun aşılabilir. Kullanılan ilaç çok güçlü bir ilaç olup sızıntı yapan yeri adeta sıfır boru hattına dönüştürür.
6- Kamera ile inceleyerek su sızıntısı bulma yöntemi; Bu yöntemi aslında anlatmaya gerek yok, adından da anlaşıldığı gibi çağımızın en iyi mimarisi olup başarım alamayacağı pek nadir görülür. Direk sorunlu noktaya uygulayarak konuya el koyulur ve müdahale başlar. En hızlı ve garantili yol olup, kullanılması uygun olduğu her alanda şirketimiz bünyesinde bu uygulamadan yararlanılmaktadır. Dilerseniz kameralı su kaçağı tespiti konusundaki makalemiz den bu seçenek ile alakalı daha detaylı bilgilere başvurabilirsiniz.
7- Kırarak tespit yöntemi;
Şirketimizin asla kullanmadığı ve kullanmamakta karar kıldığı en ilkel yöntemdir. Malumunuz 2015′ teyiz. Çağımıza ayak uydurmak sektörde üst sıralara taşımaktadır.
8- Akustik dinleme yöntemi ile su kaçağı tespiti bulma yöntemi ;
Bu uygulama metodunda öncelikle akustik dinleme cihazına ihtiyacımız var. Ve profesyonel bir usta olması şart. Sıradan bir tesisat ustası dahi akustik dinleme yöntemi ile kaçağı bulamayabilir. Bu konuda kesinlikle profesyonel bir ustamızın olması lazım. Geri kalanını usta ve makine arasındaki bağlamda sorun çözülecektir. Günümüzde kullanılan yöntemdir. Zarar maliyetini en aza indirgemiş uygulamalardandır.

 

Su kaçağı uzmanına ihtiyacınız olursa biz her daim buradayız !

 

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı bulunurken geleneksel yöntemleri izlemek hem maddi zarara uğratır, hem de gereksiz tadilatlarla uğraştırarak zaman kaybına neden olur. Su kaçağı tespiti gelişmiş teknolojilerle yapılır.

Nem-Olcer-Ile-Su-Kacagi-Bulma

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Su Kaçağı Tespit İşlemi » Su Kaçağı Tespit Eden Firma

Akustik dinleme ve detektörlü cihazlarla su kaçağı bulma yöntemi hem ekonomiktir hem de tadilat gerektirmediğinden hızlıdır. Fazladan masrafa ve boşa zaman kaybına neden olmadan eski yöntemlerden vazgeçin. Bazı su kaçaklarının yeri tam olarak belli olmaz. Hatta anlaşılamayabilir. Bu tür kaçaklar su faturasının yükselmesine neden olur.

Bu tip durumlarda önce su sayacının kontrol edilmesi gerekir. Eğer su kaçağı sürekli dönüyorsa incelikle İSKİ’ye müracaat edilmelidir. Çünkü sayaç arızası olabilir. Sayaçların bakımı ve değiştirilmesi de İSKİ’ nin sorumluluğundadır. Eğer su sayacında bir arıza yoksa o zaman su kaçağı ihtimali çok fazladır. Oysa modern cihazlarla hizmet veren firmalara başvurulduğu takdirde kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir. Su tesisatı kaçak bulma firması arandığında öncelikle ne gibi hizmetleri verdiği araştırılmalıdır. Hizmet alınacak firmanın en son teknolojilerle tasarlanan cihazları olması gereklidir.

Temiz su tesisatlarındaki kaçakların bulunması için cihazı olan firmanın pimaş açma hizmeti için de kameralı cihazı olmalıdır. Yalıtım kaçakları için de termal kameraları bulunmalıdır. Su tesisat kaçaklarında doğru tespit edilebilmesi için gerektiğinde tüm bu cihazların kullanılması gerekebilir. Firmamız kameralı cihazlarla kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su sızıntısını tespit etmek için fayans, zemin ve duvarları kırma yöntemi tamamen sona ermiştir. Artık modern yöntemlerle su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Firmalarımız bu işlemler için özel olarak tasarlanan cihazları kullanmaktadır. Bu sayede yapılan tüm işlemlerde kırma dökme işlemi uygulanmamaktadır.

Tavandan Su Damlacıkları Mı Akıyor?

Su kaçaklarını günü hangi saati olursa olsun tespit eden firmalarımız, sorun bildirildiğinde hemen profesyonel ekiplerini yönlendirmektedir. Tüm donanımlı olarak verilen adrese gelen profesyonel servis ekiplerimiz, sorunu ortadan kaldırmaktadır. Su kaçağı nasıl bulunur denildiğinde de donanımlı teknik personelle bulunur denilebilir.

Tavanınızdan su damlacıkları akıyorsa ve tavanınız kabarıp dökülüyorsa mutlaka su kaçaklarının olduğu düşünülmelidir. Geleneksel yöntemlerle bulunmaya çalışılan su kaçak tespitinde tahmini kırma işlemi uygulanıyordu. Çünkü çıplak gözle su kaçağı bulma işlemi imkansızdı. Çoğu zaman kaçak, kırılan yerin çok daha farklı bir yerinde ortaya çıkabiliyordu. O zaman da yapının şantiyeye dönmesi kaçınılmaz oluyordu. Oysa modern yöntemler kırma işlemlerini sona erdirerek üstün bir hizmet anlayışını getirdi. Su kaçak tespitinde kullanılan cihazlar, boruda meydana gelen çatlak ya da deliği tam olarak buluyor.

Tavan mı kabardı ?

Üstelik bunu birkaç yeri kırmadan yapıyor. Hatta kaçağın olduğu bölge de kırılmıyor. Bu sayede ekstra bir maliyet ortaya çıkmıyor. Dolayısı ile işlem geleneksel olarak hizmet veren tesisatçılardan çok daha uygun fiyata gerçekleştirilmiş oluyor. Son sistem teknolojik cihazlar sayesinde kırma işlemi gerçekleştirilmiyor.

Tesisatçılar ise sızıntının olduğu yerden itibaren kırma işlemi yapıyor. Ancak çoğu zaman sorun, ilk kırılan yerde çıkmaz. Çünkü su, kendine çok farklı bir yol bulabilir. Bu da kaçağın merkezi ile sızıntının olduğu yerin farklı bölgelerde olmasına neden olur. Bu durumda tesisatçı çok daha fazla yeri kırmak zorunda kalır. Bu nedenle de evinde su kaçağı olan kişi için kabul dolu saatler başlar. Beklide kabus dolu günler de denilebilir. Su kaçağı bulmak için günlerce kırma dökme işlemi yapılabilir. Bu sizi rahatsız eder.

Eski yöntemlerde rahatsız olmamak için son sistem makinelerimizle hem uygun fiyata hem de kısa sürede su kaçaklarını buluyoruz. Bu cihazlar sayesinde en üstün hizmet sunulmaktadır. Sizde hayatınızı kabusa çevirmek istemiyorsanız bizi arayın 7/24 hizmetinizdeyiz.

Su-Kacagi-Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Yapılarda meydana gelen su kaçaklarında uzman firmamızdan destek almak sizin için çok iyi olur. onarımın yüksek maliyet ödenmeden ve kısa sürede yapılmasını sağlar. Çünkü profesyonel ekipler ve son sistem cihazlarla hizmet veren firmalar, su tesisatı kaçaklarını kırma işlemi yapmadan tespit ediyor.
Eski sistemlerde çıplak gözle kaçak tespit edilemediği için su tesisatı kaçak bulma işleminde sızıntı olan yerin çevresi komple açılması gerekiyordu. Bu nedenle de fayans ya da duvarın büyük bir kısmının kırılması gerekiyor. Bu da sizin mekanınızın inşaat alanına dönmesi anlamına geliyordu.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti & Bulma

Oysa firmamız en son geliştirilen cihazlarla birlikte su kaçaklarını güvenli bir şekilde buluyor kırmadan dökmeden sorun tepsi ediliyor.
Teknolojiyi yakından takip ederek altyapısını sürekli yenileyen kuruluşumuz, uzman personelleri ile de su kaçaklarını hızlı bir şekilde kırmadan tespit ediyor ve sonrasında da onarımını gerçekleştirerek mağduriyetinizi ortadan kaldırıyor.
Özel sensör ve kameralı cihazlarla hizmet veren firma, müşterilerinin tüm beklentilerini en üst seviyede karşılıyor. Gizli su kaçaklarını tespit etmek göründüğü kadar kolay değildir, kaçağın kaynağının belli olduğu koşullardan çok daha zordur. Gizli kaçaklar ancak yapının bir yerinde meydana gelen rutubetle anlaşılabilir. Bu rutubet de kaçağın olduğu yerde değildir.
Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda uzman firmamızdan destek istemeniz, onarım masrafını fazlasıyla düşürecektir. Gizli su kaçağını bulmak için klasik yöntemlerden yararlandığınız takdirde çok fazla bir maliyetin olacağını hesap etmeniz gerekmektedir. Belki tesisatçı su kaçağını bulmak ve onarmak için yüklü bir para istemeyebilir ama ondan sonra kırılan yerler için bir hayli para ödemek zorunda kalırsınız.
Ödeyeceğiniz miktar kırılan yerin büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Ancak gizli su kaçaklarında bütün bir tesisat hattının kırılabileceğini de bilmeniz gereklidir. Oysa su tesisat kaçağı bulma işinde son sistem cihazlarla hizmet veren firmamız, kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan sızıntının ana kaynağını tespit etmektedir. İstanbul su kaçağı bulma firması arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Noktasal Su Kaçağı Tespiti >> 0539 451 0741

Firmamız sadece evlerdeki su sızıntılarını değil açık alandaki su kaçaklarını da güvenli bir şekilde tespit etmektedir. Su tesisatı kaçak bulma yöntemlerinden biri olan detektörlü cihazlar ile bahçedeki sızıntıların da yeri güvenli bir şekilde tespit ediliyor. Yerin iki buçuk üç metre altında meydana gelen su kaçaklarını da bulan uzman ekiplerimiz, onarımlarını da gerçekleştiriyor.
Ekipler, evinizin bahçesindeki su kaçaklarını her tarafı kazarak değil su kaçak cihazı ile tespit yaparak sadece sızıntının olduğu bölgeyi kazıyor. Çağa ayak uyduran firma, gelişmiş altyapısı ile en güvenli hizmeti sunuyor. Firmamız koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi gereği su kaçaklarını tespit ederken ekstra bir maliyete neden olmuyor. Sizin için getirilen ithal makinelerle kırmak yerine kaçağı tespit edip müşteri memnuniyetine önem vermektedir.
Sizde mekânımı kırdırmak istemiyorum. Ve fazla para harcamak istemiyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 739 Ortalama: 4.9]