Su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti nasıl yapılır, ne tür yöntemler kullanılır adlı makaleyi okumaktasınız. Su kaçakları hakkında detaylı bilgiler vereceğimiz yazımıza göz gezdirelim.

Kameralı Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti sektöründe sayısı hızla artan firmaların arasından sıyrılarak, sunduğu hizmet ve verdiği güvenceyle rüştünü ispatlamış olan firmamız kameralı su kaçağı bulma ve noktasal su kaçağı tespiti işlerinizi itina ile ve garantili olarak yapmaktadır.

Modern teknolojinin getirdiği cihazlar yardımıyla yaşam alanlarımızı kullanışsız hale çeviren su kaçağı problemleri artık sorun olmaktan çıkıyor. Su kaçaklarını yeni sistemle bulmak birçok yarar sağlar.

Evlerde ve iş yerlerinde gereksiz kırım, onarım, tadilat işlerini önler. Sorunun direk kaynağını bulup noktasal olarak onarım yapılmasından dolayı masrafı azaltmaktır. Eski sistem tesisatçılar hem maddi hem manevi yönden sizi yıpratacaktır.

Akustik Dinleme Ile Su Kaçağı Bulma

Akustik Dinleme Ile Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Tespiti

Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti işleriniz için çağırdığınız ustalar, günümüzde kullanılan kameralı ve akustik dinleme cihazları olmadığından dolayı tecrübe ve deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışırlardı.

Kanal tıkanıklığı açma makinesi tıkalı boruyu açar. Eğer açılmaz ise kameralı görüntülemeli tespit işlemi gerekir. Bazen de tıkanıklık açma olmadığı halde boru hattında sorun olan bir bölgeyi ya da bir cisim kaçırıldı ise o cismin yerini bulmak için kameralı tesisat kaçağı tespiti yapılır.

Özellikle inşaat temeline döşenen gider borularının içine beton dolması ile tıkanan pimaşlar açılamaz. Bkz. pimaş açma.

Bu hattı tamamen değişmekte imkansız gibi bir şeydir. Çünkü temeli baştan başa kırmak gerekir hattı yenilemek için. Böyle bir durumda beton dolu olan kısım tespit edilip sadece orası kırılarak değiştirilsin diye bu tespit işi yapılır.

Kamera boru içine salınır beton olan bölgeye gelince yukarıdan dedektörle kameranın olduğu yer nereye denk geliyorsa çizilir. Aynı cihaz su kaçağı için de kullanılabilir.

Su Kaçağı Tamiri Yapan Firma

Kameralı su kaçağını tespit eden cihazlar su tesisatının içini görür. Görüntü alınan bölge hakkında rapor verilip tamiratı garantili olarak yapılabilmektedir. Üst kattan sızan su alt katın tavanında kabarmalar veya kararma yapabilir.

Genelde bu tür problemler atık su giderlerinde problem olduğuna bir işarettir. Su kaçağının daha farklı boyutlarda belirtileri görülebilir. Örneğin su sayacının musluklar kapalı durumdayken dönmesi, yüksek fatura şoku şikayetlerinizde su kaçağı şikayetlerinden biridir.

Elinde kameralı tesisat kaçağı ile tesisatçı kimliği olmayan, saçma sapan yerleri işaretleyerek insanları kandıran bir çok firma bulunmaktadır. Su kaçak kameraları oldukça pahalı makinelerdir. Kamerası olmayan firmalar bu işi sadece para kazanma amaçlı yapmaktadırlar.

Kamera olmadığı zaman komple atık su giderlerini değiştiren ustalar ve su tesisatındaki kaçağı bulamayıp senin tesisatın komple değişecek diyen tesisatçılar bunların hepsine karşı sizleri uyarıyoruz. Siz siz olun profesyonel kameralı su tesisatçıları ile çalışın.

Firmamız 7/24 su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir. Bizi aramanız sizi daha güvenli ve masrafsız şekilde işinizin halledilmesini sağlar. Su tesisatı adına hizmetlerimiz bunlarla kalmayıp en çok takip edilen konularımızı da görüntüleyebilirsiniz.

Modern Yöntemler ile Su Kaçağı Tespiti

Gerek günümüz tarihi olsun, gerekse teknolojiye ayak uydurmak olsun ev ve iş yerlerinizde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Klasik yöntemlerle yapılan kaçak tespiti sırasında kaçağın olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin kırılması gerekmektedir.
Eski yöntemlerle kaçak çıplak gözle görülemediği için kırılması gereken yerler olurdu.

Oysa modern cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitini eğitimli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Görüntülü ve akustik yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgaları ile bulunmaktadır.

Paylaştığım videoda kamera ile su kaçağı nasıl bulunur? konusu ile ilgili aradığınız ve aklınıza takılan çözümlere ulaşabilirsiniz. Kameralı su kaçağı bulma, kameralı su kaçağı tespiti işlerini garantili yapan firma arıyorsanız. Hiç vakit kaybetmeden Altyapı Tesisat ile tanışın.

Su kaçağı, duvarda ya da fayans da meydana gelen su damlacıkları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da sızıntı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen sızıntılara gizli kaçak adı verilmektedir. Önceki dönemlerde bu sızıntıların ortadan kaldırılması hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla oluyordu.

Çünkü su kaçağının yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın kırılması ve mekanın inşaat haline gelmesi gerekiyordu. Oysa teknoloji ilerledikçe bu kaçakları modern yöntemlerle tespit eden cihazlar geliştirildi. Kurumsal firmalar da su kaçağı tespitini modern cihazlar ile birlikte yapmaya başladı.

Bu cihazları kullanabilecek eğitimli personeli de bünyelerinde barındıran kurumsal firmalar, böylece hem zahmetsiz hem de maddi durum gerektirmeyen yöntemi kullanmaya başladı.

Banyoda Su Kaçağı Tespiti

Banyoda Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Su kaçağı tespiti yapan firmaların teknolojik ürünleri kullanması ile birlikte maliyet de düştü. Bu sayede binanın her yerindeki sızıntılar çok kolay bir şekilde bulunabilir hale geldi.

Üstelik çok küçük bir çatlak ya da deliğin bile modern cihazlarla kısa sürede tespit edilerek onarılabilir duruma gelmesine sebep oldu.

Çıplak gözle görülemeyen sızıntıları bile bulan cihazlar hem bina sahibine hem de tesisat işi yapan firmalara büyük kolaylıklar sağladı. Müşteri memnuniyetini önemli tutan firmamız bu son teknoloji cihazlara sahiptirler. Bunun sonucunda da hiçbir yer kırılmadan meydana gelen sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılmaya başlandı.

Maliyetleri fazla olduğu için de sadece kurumsal firmalarımızın sahip olduğu bu cihazlar, müşterilerin yaşadığı sızıntı kabusunu kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Güvenli hizmet veren firmaları da öncelikle internet ortamında detaylı bir şekilde araştırmak gerekmektedir.

Kurumsal firmalar kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Klasik yöntemlerde bütün bir banyonun kırılma ihtimali oldukça büyüktür. Çünkü su sızıntısının görüldüğü yerden çok daha farklı bir yerde olabiliyordu. Bu da mekanın tamamının kırılması anlamına gelebiliyordu.

Oysa gelişen teknoloji ile birlikte su kaçağını bulmak için kırıp dökme işlemleri tarih oldu. Uzman personel, son derece gelişmiş cihazlar aracılığı ile kaçağın tespitini gerçekleştirerek daha büyük masraflara yol açmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Hizmetlerimizde ise koşulsuz müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır. Altyapı Tesisat olarak biz 15 yılı aşkın süredir sektördeyiz.

Su kaçağı tespitinde uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımızla su kaçağı bulma işlemini yerinde tespit eder minimum hasar ile su kaçağını önleriz. Garantili işlem ile su kaçağı onarımını yapmakta olup müşteri memnuniyetine önem göstermekteyiz.

Sizlerde su kaçağı problemleriniz için bizlerle iletişime geçin su kaçağı sorununuzu ortadan kaldıralım. Zamanınızı değerini bilin ve bizimle iletişime geçin.

Altyapı Tesisat olarak randevu talep ettiğiniz takdirde 30 dakikada servis imkanı sunuyoruz!

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 511 Ortalama: 4.9]