Makalemizde lavabo tıkanıklığı açma işlemini incelemektesiniz. Lavabolar evlerde ve iş yerlerinde en çok kullanılan alanlardan birisidir. Bu sebeple her ne kadar filtreleri de olsa, bu kadar sık kullanım nedeniyle sürekli lavabo tıkanma, lavabo tıkanıklığı açma problemi ile karşı karşıya gelinmektedir.

Her ne kadar kimyasal maddeler ile çözüm bulunsa da çözümsüz kalınan durumlarda uzman tesisatçılara başvurmak ve profesyonel destek almak en doğru yapılacak iştir. Lavabo tıkanıklık açma konusunda sektörde üst düzey bilgili ustalara sahip olmakta bizi rakiplerimizden hep bir adım önde olmaya teşvik etmiştir. Bu sayede lavabo tıkanıklığı açma sorunundan hem kısa zaman içerisinde, hem de en az masraf ile kurtulmuş olursunuz. Ve tamamen güvenilir geri dönüş garantimizi söylemeyi unutmayalım. Her işimiz garantilidir. Ufak büyük diye göz ardı etmeden tüm sorunlarınız da yanınızdayız.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Karbonat-Sirke-Karışım

Karbonat Sirke Karışımı

Sirke – Karbonat Karışımı

Lavabo tıkanıklığı açma sorunlarında ilk olarak gider süzgecinin üzerine 250 ml (1 bardak) saf karbonat ekin. Ardından yine 250 ml (1 bardak) sirke ekleyin. Eklenen sirke ve karbonat tepkimeye geçerek asitli bir oluşum meydana getirecektir. Bu süreçte oluşan tepkimeden dolayı reaksiyona girmiş maddelerin vücudunuza temas etmemesi için önlemler alın. Sonuçların etkili olabilmesi için mutfak lavabonuzun giderini tıpa ile kapatın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin. Ve tıkalı olan mutfak lavabonuzdaki tıpayı açın.

Tıkalı olan lavabonun tıpasını açtıktan hemen sonra kaynama derecesinde olan 1 demlik su dökün. Elinizi kullanarak lavabo pompanız ile pompalama işlemi yapın. Yukarıda bahsi geçen karışımlar ile çözüm alabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra aynı işlevi gören lavabo aç tarzı kimyasal ilaçları da kullanabilirsiniz. Lakin her ne kadar aynı işlevi yapsa da, pimaş hattınızda ve tesisat borularınız da daha kötü sonuçlar ve kalıcı problemler meydana getirebilir. Manuel pompalama yöntemi dışında hiçbir yöntemi önermiyoruz. Sadece bilgi vermek için yazılmıştır.

Tuz-Ve-Sirke-Ile-Lavabo-Acma

Tuz Ve Sirke Ile Lavabo Açma

Tuz – Karbonat Karışımı

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma denemesini tuz ve karbonat karışımı ile de yapabilirsiniz. Lavabo tıkanıklığı açmak için 1nci maddede belirttiğimiz işleme benzer bir işlem kullanıyoruz. Tıkalı olan bölgeye lavabo giderinden 250 ml (1 bardak) karbonat serpin. Üzerine 150 ml (yarım bardak) yemek tuzu dökün. Bu şekilde tepkimeye girmesi için yaklaşık 1 veya 2 saat bekleyin. Üzerine 1 çaydanlık kaynar su dökün ve tekrar el usulü ile pompalama işlemi yapınız.

Yukarıda belirttiğim gibi el usulü yöntemler çaresiz kalır ve sonuç alamaz iseniz, kesinlikle işinin ehli yetkili firmalardan yardım almanızı şiddetle öneriyorum. İstanbul’ un tüm ilçelerine 2008 yılından bu yana hizmet veren Altyapı Tesisat mobil gezici servisimiz her zaman yanınızda. İletişim numaralarımız günün her saati açık olmakla birlikte sunmuş olduğumuz tüm hizmetler garanti içerisindedir.

Spiral-Tel

Spiral Tel

Spiral Tel

Lavabo tıkanıklığı mı yaşıyorsunuz? Endişelenmenize gerek yok. Belli bir takım amatör yöntemleri kullanmaktan zarar gelmez. Mutfak lavabo gider hattını evde bulunan aletler ile açın. Evinizde spiral tel veya benzer bir madde bulunuz. Bu spiral teli paralel olacak şekilde düzleştirin. Spiral telin ucunu kanca olacak şekilde bükünüz. Ardından tıkalı olan mutfak lavabo giderinden içeri doğru itin. Gidebildiği son noktaya kadar içeri itin.

Ardından “S” diye tabir edilen lavabo gider hattı kıvrımına geldiğinizde mutfak lavabo tıkanıklığına sebebiyet veren cisimleri spiral tel yardımıyla kendinize çekin. Çalışmanız bittikten sonra ilk başta açtığınız lavabo giderini tekrar eski haline getirin. Ve deneme yapmak için suyu açın. Eğer herhangi bir tıkanıklık yaşamıyorsanız işlem başarılı demektir. Fakat mutfak lavabo tıkanıklığı devam ediyorsa uzman ve personel bir tıkanıklık açma servisi çağırmanız menfaatinizedir.

 

 

Lavabo Tıkanıklığı Açan Firma – Altyapı Tesisat

İstanbul lavabo tıkanıklığı açan firma olarak en zorlu tıkanıklık sorunlarını çözüyoruz. Robot helezon yaylı cihazlarla sorunu kökten çözüyoruz. Lavoba tıkanıkları hayatınızı karartmasın. Üzülmeye son. Telaşlanmaya son. Sizleri bu konuda mutsuz edecek her negatif düşünceye son. İletişim adresimizden bize ulaşınız gerisini biz hallederiz. Siz çayınızı yudumlarken biz işi en iyi şekilde çözmüş ve bitirmiş olacağız. Sizler bizim için çok kıymetli olup değeriniz ve üzerimizdeki hassasiyetiniz sayesinde şuan sektörde söz sahibi konumda olmaktan büyük haz duyduğumuzu belirtmek isterim.

Sizlerden hiç bir konuda desteğini esirgemeyen firmamızı bu yolda bırakmadığınız için ne kadar teşekkür etsek azdır. Güveniniz sayesinde tesisat konusunda devrimler açtık. Tıkanıklık açma merkezi için iletişime geçebileceğiniz, numaralarımız üzerinden bizlere sorularınızı ve sorunlarınızı belirtebilirsiniz.

Lavabo-Tikanikligi-Acma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanınızda, mutfak giderlerinde su yavaş şekilde gidiyor veya hiç gitmiyorsa, tıkanıklık sorunu var demektir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda lavabo aç gibi kimyasallar kullanabilirsiniz. Bu kimyasallarla mutfak lavabo tıkanıklığını açılabilmektedir.

Ancak genellikle bu yöntemle basit tıkanıklıklar geçici olarak sonuçlandırılır. Daha detaylı ve büyük işlerde kullanılması uygun değildir. Sonuç alabilme ihtimali olan işlerde kullanılmasını da biz öneriyoruz. Kimyasalın sonuç vermediği durumlarda ise mutlaka uzman desteğine ihtiyaç vardır. Uzman ekipler de en son teknoloji ile tasarlanmış cihazları kullanmaktadır. Envanterimizde ithal cihazlar mevcuttur. Robot helezon yaylı tıkanıklık açma cihazı ve kameralı pimaş gider hattı görüntüleme cihazı son teknoloji hizmet sunmaktadır.

Mutfak Gider Tıkanıklığı Açma

Mutfak giderlerindeki tıkanıklık açma yöntemleri sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tıkanıklık nedenlerinin başında, eğer inşaat zamanında eksik veya hatalı yapılan bir bölüm yoksa ve yakın zamanda tadilat yapmadıysanız, genelde yağlanma veya yemek atıklarından meydana gelir. Bu gibi durumlarda destek istediğiniz profesyonel ekipler, özel olarak tasarlanmış çelik helezon yaylı robot tıkanıklık açma makineleri ile mutfak giderindeki tıkanıklığa, pimaşlarınıza ve herhangi bir yere zarar vermeden müdahale yapmakta, bu böylece de mutfak lavabo tıkanıklığı giderilebilmektedir.

Pimaş hatları için özel olarak geliştirilmiş tıkanıklık açma cihazlarından tamamen farklı olan kameralı sistemler ile görüntülemeyi uzman ekipten ısrarlı bir şekilde istemeniz gereklidir. Bu işlemle birlikte mutfak gider hattınızda herhangi bir problem kaldı mı diye düşünmenize de gerek kalmamaktadır. Doktorların kullandığı endoskopi cihazına benzeyen bu sistem ile pimaş hattınızda olan sorunları ve hataları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Mutfak-Tikanikligi-Acma

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma  ve lavabo tıkanıklığı açma adlı makaleye buradan gidebilirsiniz.  Çok komplike şekilde kullanılabilen cihaz, bizlere teknolojinin en verimli işlerinden birisini yapmaya yardım etmektedir.

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma, robot cihazlar aracılığıyla açıldığında ve yardım aldığınız tıkanıklık uzmanı ekipten kameralı sistemle görüntüleme yapılmasını istediğinizde lavabo tıkanıklığı probleminin pimaş hattındaki yağlanmadan kaynaklandığı tespit edilmiş olabilir. Pimaş içinde yüzeyine yapışan ince tabaka yağların ve tortuların tamamen temizlenmesi gerekir. Temizlenmediği takdirde zaman içerisinde bu tortularla yağlara atık maddeler yapışacak, bu da yeniden tıkanıklığa neden olabilecektir.

Pimaş hatlarında yağlanma, tortu gibi problemlerin ortadan kalkması için geliştirilen cihaz, 150 bar basınçla su püskürterek yağlanma, tortu, çakıl, kum gibi atıkları logar açma hattına kadar gönderebilen özel pimaş açma cihazıdır. Bu cihaz, ağız genişliği 15 cm çapında olan pimaş hatlarına kadar verimli performans sağlar.

Sorunun çözümü için yardım aldığınız servis personelinden işin tamamlanmasının ardından yaptıkları işi anlatan sözleşme evrakı istenmelidir. Ayrıca yapılan iş garanti kapsamına giriyorsa sözleşmenizde garanti şartlarının belirtilmesini mutlaka istemelisiniz. Su kaçağı tespiti yapılan daire veya iş yerinde onarımı yapılan parça veya tam onarımlar, yıkama yapılan pimaş hatları, değişimi yapılan temiz su tesisatları, değişimi yapılan pimaş hatları garanti kapsamındadır.

Lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerimizi sunduğumuz bölgeler;
Esenyurt lavabo tıkanıklığı açma
, Beylikdüzü lavabo tıkanıklığı açma, Başakşehir lavabo tıkanıklığı açma, Avcılar lavabo tıkanıklığı açma, Beşiktaş lavabo tıkanıklığı açma, Küçükçekmece lavabo tıkanıklığı açma, Bağcılar lavabo tıkanıklığı açma 
bölgelerinde de hizmet veren Altyapı Tesisat marka güvencesi ile sizlere garantili hizmetlere devam etmektedir. 7/24 hizmet garantisi.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 562 Ortalama: 4.7]