Avcılar su kaçağı konusunda alanında deneyimli personeller ile son teknoloji donanımlarla yapılır. Kırmadan dökmeden yapılan su kaçaklarında tüm ekipman ve donanımlar kameralı tespit aygıtları ile birlikte onarım konusunda gerekli işlemler yapılır. Su kaçakları genellikle gider hatlarından dökülen pis veya temiz suların kanala tahliye olması sırasında bazı nedenlerle küçük çatlaklar veya kırılmaların oluştuğu noktalardan sızan sular su kaçağı olarak tanımlanır. Su tesisatı borularında oluşan hasarlar su sızıntısı arızalarına neden olur.

Küçük bir damlamanın veya büyük sızıntılar meydana geldiği zaman büyük sorunlara neden olabilmektedir. Özellikle gider borusunda meydana gelen her türlü sorunda her zaman profesyonel firmalardan destek almak gerekir. Avcılar su kaçağı bulma konusunda tespiti yapılırken su kaçağını gider borularında yerini tespit edebilmek için kullanılan kameralar, çatlayan veya delinen boruların tam olarak yerini noktasal olarak belirleyerek gözler önüne serer. Su kaçakları müdahale de geciktiği zaman daha büyük sorunlara neden olur bu sebeple su kaçağı sorunlarını belirlemek ve erken müdahale etmek önemlidir.

Avcılar Su Kaçağı Bulma

Avcılar su kaçağı bulma konusunda su kaçağı tespitinde hasar tespitini kırmadan yapan ekiplerle termal kamera ve dinleme aletlerle sorunlar belirlenir. Çoğunlukla su sızlamaların yaşandığı tuvalet veya banyolardaki fayans arasından sızan suyu belirleme işlemi ekipler tarafından kolaylıkla tespit edilir. Fayans arasındaki sızıntılar tespit edildikten sonrasında gerekli olan tadilat işlemleri ustalar tarafından yapılır. Avcılar bölgesinde su kaçağına bakan usta personeliyle hizmet sağlayan firmalar ile anlaşarak alanında uzman kişilerce su kaçakları bulunur. Su kaçağı bulma işlemleri,

 • Avcılar su kaçağı tespiti ile su sızıntıları genellikle kabarma veya duvarda ıslaklık olarak ortaya çıkmaktadır bunun dışında etrafa kötü koku yaymakla kendini belli eder.
 • Dairelerde, iş yerlerinde meydana gelen su kaçak problemlerinin temiz sudan olduğunu anlamanın yolu sürekli olarak akan bir su varsa temiz su tesisatında bir borunun patladığına işaret eder.
 • Pis su kaçakları genellikle kamera ile tespit edilir ve ekiplerle beraber tüm atık su boruların içine kamere göndererek sorunun hangi boruda olduğu tespit edilir.
 • Su kaçağı problemlerinde tesisat boruları ve işçilik hatasından kaynaklandığı gibi borulara giren suyun da ani basıncından dolayı boruda paylama olabilir.

Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Avcılar su kaçağı tespiti için tamamen profesyonel makineler kullanılır ve su tesisatı arızaları duvar arasından sürekli bir sızıntı halindedir. Arızaların kaynağını tespit edebilmek için birçok teknolojik kaçak bulunan tesisat aletleri kullanılmaktadır. Cihazların günümüzde yaygın olarak kullanılması da gereksiz tadilat işlemlerini ortadan kaldırır. Su tesisatında oluşan sızmalar, cihazlı tesisat kaçağı olan ustalar tarafından boruların içi cihazla ölçüldükten sonra bulunabilir. Su kaçağı problemleri tesisat boruları ve işçilik hatalarından kaynaklanabilir.

Özellikle evlerde karşılaşılacak teknik arızalardan biri su kaçaklarıdır. Su kaçağını farklı sebepler meydana getirebilir. Bu sebeple Avcılar su kaçağı tespiti çok önemlidir. Böylece bu sorunun önüne geçilerek daha temiz ve daha rahat alanlar elde edilebilmektedir.

Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı neden olur konusunda birçok sebepten dolayı meydana gelebilmektedir. Su kaçağı problemleri tesisat boruları ve işçilik hatalarından kaynaklandığı gibi borulara giren suyun ani basınç durumundan dolayı boruda patlama meydana gelebilmektedir. Sebebi her ne olursa olsun bu tarz bir sorunla karşılaşıldığında telaşa kapılmamalı ve cihazlı su tesisatçı firmaları üzerinden yardım alınmalıdır. Su kaçağı neden olur genel olarak bakıldığında,

 • Bir apartmanda yaşanan arızaların %90 kadarı alt yapı yapımında meydana gelen hatalardan meydana gelir. Bu hataları en alt seviyeye indirmek mümkünüdür.
 • Su kaçağı nedenlerinden biri de evin yapım aşamasında kullanılan malzemelerden kaynaklanabilir ve kullanılan malzemeler TSE uygun olmayıp sıradan bir malzeme kullanıldığında ilerde hiç umulmadığı sorunlarla karşılaşılabilir.
 • Alt yapı aşamasında su tesisatı için kullanılan malzemelerin dış ve iç çapına, et kalınlığı ve basınç değerlerine dikkat edilmelidir aksi takdirde su kaçağı sorunları meydana gelebilir.
 • Su kaçağı hatalarından bir diğeri de alt yapı sırasında kaynaklanan işçilik hataları olmaktadır bu sebeple mutlaka su tesisatlarında profesyonel kişiler ve daha kaliteli markalar tercih edilmelidir.

Avcılar Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Avcılar su kaçağı tespiti konusunda çeşitli yöntemler bulunur ve gelişen teknoloji arızaların hızlı bir şekilde bulunarak onarılmasına imkân sağlar. Bazı kaçaklar göz ile fark edilebilirken bazı kaçakların büyük bir kısmı gözle tespit edilemez. Çoğu durumda teknolojik cihazlar kullanılır ve özellikle ufak sızıntılar, bağlantı noktalarında, vanalarda ve gözle görülmeyen alanlarda profesyonel makineler kullanılır. Evlerde ve iş yerlerine ve daha farklı yaşam yerlerinde su kaçağı tespiti yapmak kısa sürede gerçekleştirilir. Avcılar su kaçağı tespiti nasıl yapılır konusunda,

 • Avcılar su kaçağı tespiti Su kaçağı tespitleri müşteri şikayetleri dinlenerek yapılır ve su kaçağı bulma yöntemleri planlanırken basınç testi ile yapılır.
 • Basınç yapılmadan öncesinde hat üzerindeki tüm vanalar kapanır ve bu işlem temiz su tesisatı için yapılır. Temiz su tesisatına basınç uygulandığında tesisatta sızdırma durumu varsa basınç düşer.
 • Temiz su tesisatında yapılan kontrollerden sonra Avcılar su kaçağı bulma atık su tespiti için de çeşitli yöntemler bulunur. Boru üzerinde kırık, çatlak, delik, çanta sıyırma durumu ve diğer problemler son donanım cihazlarla kırılmadan yapılır.

Avcılar su kaçağı bulma işleminde kameralar ve insan gözünün hassasiyetine bağlı olarak tespiti yapılır. Bu sebeple daha küçük delikler veya herhangi bir tespit durumunda hızlı bir şekilde su kaçağı tespiti yapılarak onarılır.

Su Kaçağı Belirtileri Nedir?

Su kaçağı sorunları için firmaya başvurmadan öncesinde kendiniz tespit yapabilirsiniz. Bunun için evin köşelerine göz atabilir ve dolapların arkaları incelenebilir. Daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için hemen tespit yapılmalı ve onarılmalıdır. Evlerde büyük hasarlarla karşılaşmamak adına su kaçaklarının onarılması gerekir. Su kaçağı belirtileri çok kolay bir şekilde anlaşılır. Su kaçağı belirtileri konusunda bazı belirtiler fayans derz boşluklarında sararma, duvarlarda kabarma, musluklar kapalıyken su saatinin dönmesi, eve yüksek gelen fatura, kombi ateşlenme yaparak suyu ısıtmak, kombi su bar göstergesinin sürekli düşme durumu.

Su kaçağının birçok belirtisi bulunur bu sebeple mutlaka su kaçak tespitinin yaptırılması gerekir. En büyük su kaçağı tespitlerinden biri de kabarık su faturası sorunudur. Tavanda oluşan sararmalarda üst katta ki kaçak problemlerinin belirtisidir. Duvarlarda kabarma oluyorsa ve bu kabarmalar 1 metreden aşağıda kalıyorsa evlerde su kaçak arama çalışmalarının yapılmaları gerekir.

Avcılar Su Kaçağı Tespit Firması

Avcılar su kaçağı tespit firması ile yapılan işlemlerde tamamen profesyonel makineler kullanılmaktadır. Kameralı veya diğer görüntüleme cihazları ile birlikte borularda meydana gelen su kaçakları tespit edilir. Bununla birlikte su kaçakları genellikle kullanılan malzemelerin dayanıksız olması, dış etken veya usta hatalarından kaynaklanır ve her türlü hata için yapılan tespit işlemleriyle beraber her türlü su kaçakları bulunur.

Müşteri şikayetleri ile ölçülen su kaçaklarıyla beraber diğer tesisat sorunları profesyonel makinalarla ölçülür. Avcılar su kaçağı bulma işlemi deneyimli personellerle yapılan tespitler ve tıkanıklık açma firması olarak yapılan işlemler kısa sürede gerçekleştirilir.

Avcılar su tesisatçısı adlı makalemize göz gezdirebilirsiniz.

Altyapı Tesisat resmi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 22 Ortalama: 4.9]