Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo tıkanıklığı açma denilince aklımıza birçok seçenek gelmektedir. Banyolarda yer süzgeçleri bulunduğu için küvet ve duş giderlerinin tümü bu kapsam içindedir. Bu durum banyo tıkanıklığı olarak karşımıza çıkar. Bunun için bir çok sebep vardır.

Tıkanmış süzgeç, banyo gideri açma ya da herhangi bir tesisat gideri için ilk neden banyolarda kullanılan sabundur. Sabunda gliserin dediğimiz madde yani yağ bulunmaktadır. Banyo giderlerinin de mutfak giderleri gibi yağ maddesine mahsur kaldığı kaçınılmazdır. Gliserin dediğimiz yağ maddesi katı olduğu için banyo tıkanıklığına neden olan maddelerden biridir.

Banyo tıkanıklığı açma

Banyo tıkanıklığı açma

Banyo tıkanıklığına neden olan bir diğer unsur atılan saç telleridir. Bu da tıkanmanın diğer bir sebebidir. Banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir araç yoksa banyo tıkanıklığı kaçınılmazdır.

Banyo tıkanıklığının diğer nedeni tesisatın düzgün eğimli olmaması ve yanlış döşeme yapılmış olmasıdır. Aslında en önemli sorun budur ve tekrar düzeltilmesi sorunlu bir işlemdir. Üstelik de maddi zarar anlamına gelir.

Banyo Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir?

Banyo tıkanıklığının ilk belirtisi su akışının yavaş olmasıdır. Bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su döküp durumu kontrol edebilirsiniz. Sıcak suyun etkisi ile gliserin dediğimiz madde çözülür ve böylece giderdeki atıklar su ile temizlenmiş olur.

Sıcak su yöntemi işe yaramaz ise fazla miktarda saç ve kıl maddesi bulunmaktadır. Bu tıkanıklığı açmak için tel kullanmanızı öneririz. Bu teli süzgecin içine sokarak orada bulunan saç ve kılları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi bir kaç defa yapmanız gerekebilir. Bu işlemin ardından yine gidere sıcak su dökerek giderin açılıp açılmadığından emin olabilirsiniz.

Bu işlemler de işe yaramaz ise kimyasal lavabo açıcı kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu yapılacakların hepsi geçici bir çözümdür. Kimyasal madde kullanarak da gider açılmaz ise Altyapı Tesisat size banyo tıkanıklığı açma hakkında yardımcı olacaktır.

Geleneksel yöntemlerin tam tersine gelişen teknoloji ile birlikte sorun bulma tespiti yapan cihazlar ve robotlar üretilmiştir. Altyapı Tesisat kameralı cihazlar ile tespit işlemi yapılır ve daha sonra banyo tıkanıklığı açma işlemi gerçekleşir. En çok sorun pimaş hattında görülür. Kamera görüntüsünden net olarak görülen boru hattı tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde cihaz görüntüsü renk değiştirecektir. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından özel tasarlanmış robot sayesinde banyo gider tıkanıklığı açma işlemi sırasında pimaşlar ve borular temizlenerek işlem son bulur. Gider boruları zarar görmeden yapılan bu işlemde herhangi bir kırma ya da delme işlemi yapılmamaktadır.

Banyo giderleri de mutfak giderleri gibi dar hazneli olduğu için tıkanma riski yüksektir. Her ne kadar dikkat edilmez ise bu sorun kaçınılmaz olur. Tıkanıklığın sebebi nadir de olsa tüm binadaki tesisatlar tek bir pimaş gider hattına bağlandığı için sorun oradan da kaynaklanıyor olabilir. Bu pimaş borularında tıkanıklık açma meydana gelirse alt kattaki dairenin banyo gider süzgecinden ya da tuvaletinden geri taşma yapmaktadır.

Banyo Tıkanıklığı Açan Firma

Tesisat hatlarında birden çok sorun olabileceğini düşünerek ve kimyasal maddelerin boru hatlarına zarar vereceğini düşünürsek en etkili yöntem kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmalardan yardım istemektir. Bu konuda Altyapı Tesisat sizlere hizmet vermektedir. İşinde uzman ekip tarafından bu işlem en kısa sürede son bulacaktır. Hem de herhangi bir yer kırılıp dökülmeden.

Eğer siz de banyo tıkanıklığı açma işlemine ihtiyacınız var ise bu işlemi uzman ekiplerimiz bulunduğunuz noktaya gelir ve sorunun ne olduğunu size rapor olarak sunarlar.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]