Cihazla su kaçağı tespiti için, duvarı betonu kırmadan evinizi şantiye alanına çevirmeden su kaçağını buluyoruz. Profesyonel ses ve görüntü sistemleri ile uzman hizmet alınması gereken bir husustur.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Firmamız uzun yıllardan bu yana su kaçağı tespiti cihazlarını ülkemize getirmektedir. Su kaçaklarının kaçamadığı su tesisatçısı kaçak tespit merkezi :)

Son dönemlerde ev ve iş yerinizin belası haline gelen su kaçakları problemleri sizlere çok ciddi zararlar vermektedir. Su borularında meydana gelen patlamalar sonucu sızan sular zaman içerisinde bütün evin duvarlarını kaplayarak sizlere ciddi sorunlar çıkarmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

En önemlisi biriken suların zamanla betonu çürütmesi ve fayans aralıklarından alt katınızda oturan komşunuz evine de su sızdırarak zarar vermesidir. Durduk yere komşunuzun evine de zararlar vermiş olursunuz ve bu durum komşunuzla aranızdaki ilişkiye yansıyarak ciddi kavgalara tutuşmanıza neden olur.

“Su kaçağını gördüğünüzde vakit kaybetmeden mutlaka ama mutlaka bir su tesisatçısını arayın.”

 

Su kaçaklarında meydana gelen problemlerin erken müdahale istemesinin en büyük nedeni de belki de budur. Su kaçaklarından sonra evinizin duvarlarında ıslaklık, evde rutubet kokusu, kombi barında sürekli düşüş ve su faturalarında ciddi artışlar gözlemlersiniz.

Bunun nedeni su vanalarının kapalı olmasına rağmen sızıntıdan dolayı su sayacının hızla dönmesidir. Cihazla su kaçağı bulma işleminden sonra her ay gelen su faturanızda da ciddi düşüşler gözlemleye bileceksiniz. Su kaçaklarında dikkat etmeniz gereken en önemli konu, tamiri gerçekleştirecek firma veya tesisat ustalarını iyi araştırmalısınız. Piyasada tesisatçıyım diye dolaşan ancak tesisat sektöründe meydana gelen gelişmelerden habersiz olan bir çok birey bulunmaktadır. Bu bireyler sizlerin su kaçağı sorununu belki ortadan kaldırır ama arkasında daha ciddi masraflar çıkarır. İşi bilmeyen tesisat ustaları eski yöntemleri kullanarak  su kaçağını parke ve betonları rastgele kırarak tespit işlemini gerçekleştirirler. Oysaki günümüz teknolojisi cihazla su kaçağı tespit işleminde %100 başarı oranı sunmaktadır.

Altyapı Tesisat olarak daima, yanınızdayız.

 

[one][call_to_action text=”Su Tesisatçısı İletişim No:” btn_title=”Randevu Talep Et” btn_link=”tel://0539 451 0741 ” class=””][/one]

 

Su kaçaklarını kırmadan dökmeden, tespit edip sorunu çözüyoruz. Deneyin, farkı göreceksiniz.

Eski alışkanlıklarınıza artık bir son, artık bir kenara bırakıp, kırmadan su kaçağı bulan Altyapı Tesisat ile tanışın!
Yetkili su tesisat ustalarından oluşan kadromuz cihazla su kaçağı tespiti yapmak için kameralı sistemler kullanmaktadır. Kadromuzdaki cihazla su kaçağı tespiti ekibinin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamera ile kontrol etmesinin ardından su kaçağını bulmasıdır. Daha sonrasında tespit edilen sorunlu bölgeye profesyonelce tamir yapmasıdır. Altyapı Tesisat bünyesinde cihazla su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; ev ve iş yeri alanlarında meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımı tamamlamaktadır.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız hemen Altyapı Tesisat ile iletişime geçmelisiniz. Öncelikli olarak sorunun soğuk su tesisatından kaynaklandığını düşünüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat beklemelisiniz. Su kaçağı, alt katta ki komşunuzun tavanından sular damlasına neden olabilir. Kapatılan ana vananın ardında damlayan sular hala azalmadıysa, müdahale edilecek yerin sıcak su boruları olduğunu söyleyebiliriz. Su kaçağı gidermek için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyiniz.

Uygulama yeniden yanıt vermiyorsa ve pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız, şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir. Kameralı sistemler kullanarak borulardaki su kaçaklarının nedenini tespit ederek doğru müdahaleler yapacak olan Altyapı Tesisat yetkilileri, su kaçaklarında size yardımcı olacaktır.

Hangi Dairenin Su Kaçırdığını Bilmiyorsanız?

Söz konusu su kaçağının hangi daireden kaynaklandığını bilmiyorsanız ve üst kattan damlayan bir su akıntısı varsa;  sorun üst kattan kaynaklanıyor olabilir. Fakat üst kattaki komşunuz sorunun kendi tesisatından kaynaklanmadığını iddia ediyorsa o zaman sorunun nereden geldiğini hangi daireden geldiğini çözmeye çalışalım.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su sızıntılarının kaynakladığı yeri bulamamak elbette pek çok problemi beraberinde getirebilir. Sızıntıyı unutup kendinizi komşularınızla tartışıyorken bulmak yerine sorunu bulmak için önce Altyapı Tesisat‘ ı arayın, biz gelelim. Her ne olursa olsun durum oldukça can sıkıcı ve kızdırıcı bir hal alabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken şey; sakinliğinizi koruyarak havalandırma boşluğundan bakmak ve hangi daireden su sızdığını tespit etmektir. Tespit edemediyseniz Altyapı Tesisatın görüntülü cihazla su kaçaklarına bakan su tesisatçıları olduğu gibi ; robotla su kaçağının nerede olduğunu tespit edebilen ustaları da bulunmaktadır.

Altyapı Tesisatın güvenilir ekibinden yardım isteyebilirsiniz. Böylelikle hiçbir daire ile muhatap olmadan, duvarlarda kırma yapmadan su sızıntısının kaynağını öğrenebilirsiniz. Ek olarak tecrübelerimiz doğrultusunda şunu da belirtmeliyiz ki, kaçakların %99’u üst kattaki dairelerin banyolarından kaynaklanmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Cihazla su kaçağı tespiti edilebilmesi için bazı teknik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar suyun aktığı yeri tespit ederek, mevcut kaçağı bir ekran yardımıyla göstermektedir.

Dinleme-Cihaziyla-Su-Kacagi-Bulma

Dinleme Cihazıyla Su Kaçağı Bulma

En Fazla Kullanılan Su Kaçağı Bulma Teknikleri

 1. Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme,
 2. Boruyla verilen gazı izleyerek kaçağı bulma,
 3. Tahmin yürütüp seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği,
 4. Boru kamerası kullanarak görüntüleme,
 5. Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi,
 6. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri
 7. Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme
 8. Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma

Teknikleri, cihazla su kaçağının tespit edilmesi sırasında en fazla kullanılan tekniklerdir. Cihazla su kaçağı tespitinin yapılmadığı durumlarda ise Altyapı Tesisatın uzman ekibinden yardım alabilirsiniz.

SU KAÇAĞI BELİRTİLERİ NELERDİR?

 1. Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa,
 2. Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hala devam ediyorsa,
 3. Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa,
 4. Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda,
 5. Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde,
 6. Evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşandığında,
 7. Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikayeti olduğunda,

Su kaçağı meydana gelebilmektedir. Su kaçağının meydana gelmeden önce tespit edilebilmesi, sorunun büyümeden çözülmesi  için önem teşkil etmektedir.

Kırmadan su kaçağı bulma özel tesisat görüntüleme cihaz sistemleri sayesinde yapılmaktadır. İstanbul’un tüm her yerine bütün mahalle ve sokaklara cihazla su kaçağı bulma firmamız sektörde uzun zamandan beri vermiş olduğu sorunsuz ve garantili hizmetlerle tüm bölgelere servis imkanı sunmaktadır. Kırmadan su kaçağı bulma eğitimli personel ve uzman tesisatçılar tarafından yapılmaktadır. Tesisat onarımlarını da garantili bir şekilde yapmaktayız.

Sizde, evinizde masraflardan kaçınmak için hemen bize ulaşın. Biz daima sizler için varız. Altyapı Tesisat, HER ZAMAN SİZİNLE ♥

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 63 Ortalama: 5]