Su tesisatçısı konumuzda, su tesisatının önemi, tesisatçı ve sıhhi tesisatçı ne iş yapar.
Su tesisat kaçağı neden olur? Su tesisat tamiri yapan firmalar ve su kaçağı bulma hakkında bilgi ve fikir yürüteceğinizi umduğumuz makalemizde sizlere kameralı su tesisatçısı adı altında A’ dan Z’ ye bilgi vermeye çalışacağız. Konu güncel olup, sürekli yenilenmektedir.

Su Tesisatçısı Hizmetlerimiz

Kameralı Su Tesisatçısı✅Su Kaçağını Bulamazsak Ücret Yok
Su Kaçağı TespitiSu Kaçağı Bulma
Tıkanıklık Açma✅Tesisat Onarım & Tadilat
Pimaş Açma✅Tadilat ve Onarımlar 1 Yıl Garantilidir
Pimaş Yıkama✅%100 Kesin Çözümler Sunuyoruz
Kameralı Su Tesisatçısı✅Su Kaçağını Bulamazsak Ücret Yok
Su Kaçağı TespitiSu Kaçağı Bulma
Tıkanıklık Açma✅Tesisat Onarım & Tadilat
Pimaş Açma✅Tadilat ve Onarımlar 1 Yıl Garantilidir
Pimaş Yıkama✅%100 Kesin Çözümler Sunuyoruz
Su Tesisatçısı

su tesisatçısı

Altyapı Tesisat - Sunduğumuz Tesisat Hizmetler

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Öncelikle su tesisat  mesleği hakkında bilgi sahibi olalım. Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar,  resmi ve özel binalar vb.) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere  denir.

Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, su kaçağı bulma, petek temizleme, tıkanan lavaboların, banyo ve tuvalet pimaşlarının tıkanıklık açma hizmetlerini sağlayan meslek dalıdır.

Su tesisatçısı ustalık gerektiren iştir. Her meslekte olduğu gibi bilgi, birikim ve tecrübe ile elde edilir.

Su tesisatçısı hakkında her türlü bilgiye ulaşmanızı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu yazıyı derledik.  Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı mecburi bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimiz de, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazlar arasında ilk sıradadır. Sudan tasarruf etme ya da israf etmeme konusuna değinirken tesisatçıların ya da daha doğru tabir ile tesisat firmalarının önemi burada devreye giriyor.

İnsanın tabiatında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullandığımız bir bileşiktir. Su tüm canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumamız gerektiğini asla unutmayalım. Gereksiz israflardan kaçınmalıyız. Tam da burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyor.

Kesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir acil su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile gelişmektedir.

Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını, musluk ayarlarını mümkün olan minimum değerlerde, kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde iş yerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz.

Bozuk musluklarınızı ve su tesisatında ki kaçakları,  bozuk sifonlarımızı elimizden geliyorsa kendimiz tamir edelim. Bilmiyorsak profesyonel firmalarca tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. “İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakmak daha akıllıca olacaktır.”

Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte ince bir sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz işçilik sergilenmesi ve çözüm odaklı yaklaşmak lazım. Çünkü kimse ileride aynı sorunu yaşamak istemez.

En Yakın Su Tesisatçısı

Çağa ayak uydurmuş her su tesisat firmasının olmazsa olmazı olan cihazlar vardır.

Bunların başında kameralı su tesisat kaçağı tespit cihazı, robot ile kırmadan tıkanıklık açma makinesi, akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti, nem ölçme tekniği ile su kaçağı bulma yapabilen bu cihazlar sektörel bir devrim açmakla kalmayıp müşteri ve tesisatçı arasındaki güveni daha da arttırmıştır.

Ortaya çıkan işin kalitesi artmış, hata payı %1’lere kadar inmiştir. Noksansız işlerin çıkmasında büyük fayda sağlayan bu cihazlar su tesisatçıları ve siz değerli müşteriler için pek bir faydalıdır.

Su kullanım yerlerinde genelde üç türlü tesisat sistemi mevcuttur. Gelen temiz su hattı, giden atık su pimaş hattı ve yağmur pimaş suyu hattıdır.

Acil-Su-Tesisatcisi

Acil Su Tesisatçısı

Su Tesisatı Kaça Ayrılır?

 1. Temiz su tesisatı
 2. Pis su tesisatı
 3. Yağmur pimaş suyu tesisatı

Her binanın su tesisat hattının üç temel işlevi karşılıyor olmasına dikkat etmeliyiz. Kullanılacak malzemenin TSE damgalı ve kaliteli olması gelecekte ki birçok sorundan kurtarır.

Altyapı Tesisat yaptığı tüm onarımlarda garanti formu doldurarak 1 sene garanti vermektedir.

Su Tesisatı Nasıl Döşenmeli Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Bina içerisine kullanılmak üzere doğru proje ile dağıtılması,
 • Günlük tüketimde kullanılan suyun sağlanması,
 • Organik atıklar ve temizlik için kullandığımız deterjan tarzı kimyasal bileşenlerin atık su gider hattı üzerinden rögar bağlantısının doğru yapılandırılması,
 • Bazı eriyikler gibi pis suyun boşaltılmasıdır. Konut içinde su tesisatı  iç bölümlerde gelişebilen bir sistem olduğu için iki ihtiyaca cevap vermesi gerekmektedir. Bunlar suyu konut içi noktalara ulaştıran temiz su tesisat hattı ve pis ve atık suyun boşaltılması sağlayan atık su tesisatıdır.
 • Pis sularda yaşanan sıkıntılar da kesinlikle tesisat borularının çıkışlarının sonu kanalizasyon olması gerekmektedir. Yapılarda hem pis hem de temiz su tesisat borularının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz.
 • Zamanla deforme olan su tesisat boruları aşınmayla sıkıntı çıkarmaya başlar. Erken teşhis önemlidir. Sizi hem büyük sorunlardan korur, hem de maddi olarak zarara sokmaktan korur.

En Sık Karşılaşılan Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

 1. Duvar içinde yürütülen (sıva altı) su tesisat borularında gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız;
 2. Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaşıyorsanız,
 3. Üst kattaki dairenin tavanından su damlıyorsa,
 4. Tavanda, duvarda, parkede kabarma, deformasyon varsa,
 5. Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,
 6. Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,

Binanızda su kaçağı var ve bu da profesyonel bir su tesisatçısına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Çünkü suyu kullandığınız alan sizin yemek yeme, uyuma alanı, günün çoğu zamanınızı geçirdiğiniz yerdir. En ufak sorunlar sizi üzmeye hatta daha fazla giderek uykularınızı kaçırmaya neden olabilir.

Evin içerisin de yatarken bir damlama sesini kim duymaz ki? Ya da siz uyurken alt komşunuzun sabah erkenden zilinize basarak su tesisatınızdan kafamıza su sızıyor demesi tabi ki hoşnut bir durum değil.

Tesisat hatlarında oluşan su kaçağı başlangıcı hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Yaşam alanlarında  meydana gelen su sızıntıları bazen kontrolümüz dışında gelişir. Verdiği zararda, ilk teşhis edildiği an ile doğru orantılı olarak artar. Sorunlar yaşamamıza neden olur ve keyfimizi bozar.

Su kaçağı tesisat hattının patlaması, eskimesi gibi durumlarda görülebileceği gibi, tıkanıklık problemlerinde de görünebilir. Tıkalı olan bir pimaş hattından su gidemeyeceği için en müsait yerden sızıntı yapabilir.

Su tesisatında,  su kaçağı sadece bizim dairemizde meydana gelebilen bir sorun değildir. Bu yan binalardan ya da üst kattan da oluşabilen bir sorundur. Sızıntı olan tesisat hattında sorun giderme işlemine öncelikle; su kaçağını bulmakla başlanır. Bunu yaparken günümüz teknolojisiyle birlikte gelişen aletler ve makineler kullanılır.

Pimaş açma konusunda daha detaylı bilgi almak için makalemizi görüntüleyebilirsiniz. Pimaş açma ve pimaş yıkamasına değindiğimiz makalede pimaş açma işlemlerini ve tıkalı pimaşların nasıl açılacağını anlatmaktayız.

Kameralı Su Tesisatçısı

Kameralı Su Tesisatçısı

Kameralı Su Tesisatçısı

Su  tesisatçısı araştırırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Firma hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan seçim yapmamak gerekir. Su tesisatçısı ihtiyacınız olduğunda ilk etapta yaptığı işin garantisi ve referansına bakılmalıdır. Bunlar kolay tercihler değildir.

Su tesisatı ve sıhhi tesisat işini bütünüyle benimseyen, kendine güvenen ve ne yaptığını iyi bilen bir firma ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Amacımız bu işi bireysel veya kurumsal olarak yapan hiç bir firmayı kötülemek değil. “Pişmanlık yaşamadan önce bir kişiye dahi ulaşabilirsek ne mutlu bize.” Bu kelimeleri konuştuktan sonra bizler tekiz, biz bu işte bir numarayız da demiyoruz.

Ama işimizde iddialı olduğumuzu söyleyebiliriz. 15 yıldır sektörde faaliyet gösteriyoruz. Ve her geçen gün bizimle çalışan müşteri portföyümüzün arttığı gerçeğini belirtmek isteriz. Sunduğumuz tüm hizmetler Altyapı Tesisat güvencesiyle garanti altındadır.

İleriye dönük hizmet anlayışımızdan dolayı yaygın, geniş ve kapsamlı hizmet ağımızdan yararlanmak için iletişim adreslerimizde tüm numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz. Su kaçak tespiti ve su kaçağı bulma hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz su kaçağı tespiti adlı makalemizden yararlanabilirsiniz.

Kısacası su tesisatı olarak her ne işiniz varsa biz sizinle çalışmaya hazırız. Altyapı Tesisat olarak sizde bizimle çalışmak ister misiniz? Aklınıza gelebilecek tüm su tesisat tamirleriniz de bizlere güvenle ulaşabileceğiniz 7/24 destek hattımızdan siz kıymetli müşterilerimize hizmetlerimizi gururla sunarız.

İstanbul’ un tüm ilçelerine geniş servis ağımız ile 7/24 hizmet veriyoruz. Su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, tuvalet, klozet, lavabo, banyo tıkanıklık açma, logar bulma, logar açma ve yangın hidrant olmakla beraber tesisat adına her türlü işiniz için bize ulaşabilirsiniz.

Altyapı Tesisat bünyesinde teknik ekipmanlar ile donatılmış 12 servis aracımız ile günün her saati İstanbul ilçelerinde aktif olarak hizmet veren mobil gezici ağına sahibiz.

Kaynak, Arama Terimleri;

Sıhhi tesisatçı, Esenyurt su kaçağı tespitiBeylikdüzü su kaçağı bulmaBaşakşehir su tesisatçısı, Avcılar su tesisatçısı, Beşiktaş su tesisatçısı alanlarında da konularımıza göz gezdirebilir, bilgi edinebilirsiniz.”

Soru, görüş ve sorunlarınızı bize iletip kısa bir sürede dönüş elde edebilirsiniz. Konumuza yorum yazarak güncel kalmasını sağlayabilir, destekte bulunabilirsiniz. Sağlıcakla kalınız.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 1684 Ortalama: 4.8]