Gider açma, Gider tıkanıklığı açma işlerinizi güçlü robot makinelerle yapıyoruz.

Gider Açma

Tıkalı tuvalet gideri başa gelince, ne kadar zor olduğu anlaşılan bir durumdur. Aslında günlük sıradan olaylardan biri haline gelmiştir fakat biz işi kendi yöntemlerimizle halletmeye çalışarak işi daha çok zorlaştırırız. Gider açma, genellikle aniden yaşanan bu durum insanın elini ayağına dolaştırır ve hep en olmadık zamanda karşınıza çıkar. Örnek olarak bir misafir varken veya bir işiniz varken bir yere gidecekken yaşanır. Bu durum karşısında tıkanan tuvaleti açma giderini öylece bırakıp gidemezsiniz. Bir an önce çözülmesi gereken bir sorun haline gelir.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Çok daha kötü bir durum var oda tuvalet ana borusunun giderinin tıkanması. Tuvaletin gideri merkezi bir bölümden tıkandığında yukarı katlardaki bina sakinlerinin döktüğü sular ana borudan gidemediğinden geri teperek en yakın noktadan geri taşar. Bu sizin ve bazen komşularınız için bile büyük bir soru haline gelebilir. Eğer o en yakın nokta sizseniz bütün su sizin tuvaletten taşar.

Gider Açma

Gider Açma

Gider tıkandığında canınız sıkılır ve keyfiniz kaçar. Moralinizi bozmadan uzman yardım almalısınız. Uzman yetkililerimiz gelene kadar tıkanıklık açma olan yeri bezle üstünü bastırmalısınız. İşin doğrusu yukarıdakilerin gideri kullanmamasıdır. Fakat kullananlar olursa bu yolu tercih ederseniz biz gelene kadar geçici olarak su taşmasını engellemiş olursunuz.

Gider Tıkanıklığı Açan Firma

Gider borusu kullanımı tıkanmada çok büyük rol oynar. Gidere atılan selpak, peçete, bez veya katı atıklar gider tıkanmasına neden olur. Tıkalı gider makine ile açıldığında içerisine kaçan cisim bez, poşet, kıl vb. bir şey ise makineye dolanarak geri çekilir. Tuvalet pimaşların da bu sorunlar yaşanır. Bayanların yer silme kovalarında unuttukları bez kovayla suyu dökerken birden gidere kaçar. İstemeyerek yapılan bu hareketin sonucunda tıkanıklık yaşanır. Kolonyalı mendil tuvalete veya klozete kesinlikle atılmamalıdır.

Çünkü kolonyalı mendiller tıpkı bezler gibidir, erimez kolayca akıp gitmezler. Her gün atılan bu cisimler birikerek sonunda wc tıkanması yaşanmasına neden olur. Aynı şekilde bayan pedleri ve çocuk bezleri de kesinlikle wc giderine atılmamalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gerekmektedir.
Lavabo gideri tıkanmaları da yaşanan atık su gider problemlerindendir. Lavabolara bez vb. cisim kaçamayacağından bu borularda kıl ve tüylere dikkat etmek gerekir. Saç, kıl, tüy gibi şeyler de gider tıkanmasına neden olan başlıca sebeplerden biri olabilir o yüzden dikkat etmek gerekmektedir. Gider tıkanmasında uzman firmamız profesyonel ekipler ve son sistem makineleriyle günün her saatinde hizmetinizdedir. Bize ulaşmak için sadece aramanız yeterlidir.

Kaynak; Altyapı Tesisat resmi web sitesi.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 115 Ortalama: 4.7]