Petek havası nasıl alınır? Peteklerde hava olduğu nasıl anlaşılır.

Petek Havası Nasıl Alınır

Petek Havası Nasıl Alınır

Petek Havası Nasıl Alınır

Peteklerde Hava Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Radyatörlerinizde hava olduğunu anlamak istiyorsanız ısı ölçer cihazlardan yardım alabilirsiniz ya da basit bir şekilde radyatörün üzerinde elinizi gezdirebilirsiniz. Peteğin üst kısmında ısınmama problemi ve soğukluk varsa üst sol kenarı sıcakken sağ kenarı soğuksa veya tam tersi de olabilir. Şayet bu tip bir durum ile karşılaşırsanız o petekte hava var demektir.

Ve korkmadan uzman bir firmadan yardım almayı düşünün. Yalnız şunu unutmayalım ki petekte hava olunca üstler ısınmaz. Ve sizin evinizin ısınmamasına ayrıca boş yere faturaların yanmasına neden olur. Eğer peteğin altı ısınmamışsa hava ile alakası yoktur. Hava olduğunda ya tamamı soğuk olur ya da sadece üst kısımları. Hava olduğuna kesin emin olduysak yapılacak iş bellidir. Kaloriferin havasını almak gerekir. Bu kendi başımıza yapabileceğimiz bir işlem değildir.

 

Altyapı Tesisat İstanbul’ un kameralı su tesisatçısı. Peteklerinizi her 3 yılda bir temizletmek kış aylarında faturalarınızda %30 tasarruf çözümleri sağlar.

Günümüz şartlarından çok uzak eski usül sistem çalışan su tesisatçıları aradığınızda peteklerinizi sökerek havasını alabileceğini söylerler. Buna asla izin vermemelisiniz. Profesyonel olarak çalışan firmalardan yardım almanızı öneririz. Peteklerin havasını, kırma dökme olmadan son sistem makineler ile alıyoruz.

Her işte olduğu gibi bu işinde incelikleri ve tecrübesi vardır. Petek havası almak evde amatör yöntemler uygulanarak yapılabilecek bir iş değildir.
Petek ve radyatör temizliğini peteklerinizi yerinden sökmeden kimyasal solüsyon ve petek temizleme makinesi yardımıyla temizliyoruz. Kalorifer peteklerinin içinde biriken toz tortuları, çamurlaşmış pislikler, bakteriler peteklerin ısı döngüsünü engeller ve istediğiniz sıcaklığa ulaşamazsınız. Bu nedenle petek temizliğini ve hava alınmasını ihmal etmeyiniz. 7/24 demeden her zaman ulaşabileceğiniz telefon numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 123 Ortalama: 5]