Kalorifer tesisatlarında zamanla çeşitli ısınmama sorunları meydan gelebiliyor. Bu sorunlardan birisi de peteklerin ısınmaması. Bu, birden farklı sorun nedeniyle meydana gelebiliyor. Petekler ısınmıyorsa öncelikle sistemde hava sorunu olduğu düşünülebilir. Suyun içinde oksijen vardır ve ısınıp soğurken bu oksijen sistemde hava oluşmasına neden olabilir.

Petekler Isınmıyor

Petekler Isınmıyor

Petekler Isınmıyor

Petekler ısınmıyor ise bu sorunla başa çıkmanın yolu, peteklerin içindeki havanın alınmasıdır. Bu sorunda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmı ısınırken bir kısmı soğuk kalmaktadır. Özellikle son petekler soğuktur. Sıcak oraya kadar ulaşmayabilir. Ayrıca basınç da düşük olabilir. Bu durumda sisteme su eklemek gereklidir. Bunlar kullanıcının çözebileceği sorunlardır.

Ancak peteklerde özelikle alt soğuk üst sıcaksa, sorun daha büyüktür. Bu durumda bir uzmandan destek alınmalıdır. Bu sorunu siz halledemezsiniz. Siz halletmeye çalışırsanız boşa zaman ve boş yere para harcarsınız. Bu sorunla baş edebilmenin en kolay yolu da garantili firmamıza başvurmaktır. Firmamız hem profesyonel ekiplerle çalışmakta, hem de en son teknoloji ile üretilen cihazları kullanmaktadır.

Bu cihazlar maliyetlidir ve sıradan tesisatçıların bunlara sahip olması oldukça zordur. Son teknolojilerle üretilen makinelerle peteklerin temizliği yapılır ve ısınma sorunu ortadan kaldırılır. Sıradan su tesisatçısı petekler ısınmıyorsa klasik bilgileri ile iş yapmaya çalışır. Eski tesisatçıların petekler ısıtmıyorsa size önerecekleri tek şey, peteklerin değiştirilmesidir. Çünkü petek temizliği yapamazlar. Ve bu da size bir hayli pahalıya sebep olmaktadır.

Eski usul çalışan tesisatçılar bu temizliği koruyucu kimyasallarla yaptıklarını söyler. Oysa koruyucu kimyasallar adı üstünde sadece koruma amaçlı geliştirilmiştir. Dolandırıcı tesisatçılar koruma amaçlı kullanıyoruz diye boyalı su dökmektedirler. Oysa kireç ve tortuları temizlemek için özel bir kimyasal gereklidir ve bu kimyasalların içinde asit vardır.

Temizleme kimyasallarını sisteme eklemekle sorun tamamen ortadan kalkmaz. Bunların tesisattan dışarı atılması gereklidir. Bu işlem yapılmadığında sorun tekrar ortaya çıkacaktır. Son sistem cihazlarla çalışan firmamız özel olarak geliştirilmiş makinelerle temizleme kimyasalları sayesinde parçalanan kireç ve tortuları sistemden dışarı atmaktadır. Bu işlemde de peteklerin yerinden sökülmesi gerekmemektedir. Petek temizliği ile peteklerin suyunun değiştirilmesi de ayrıdır.

Sadece suyun değiştirilmesiyle ısınma sorununu ortadan kaldırmak imkansızdır. Müşterinin işlem yapılırken bunu anlaması imkansızdır. Su değişip içine de temizleme kimyasalı diyerek boyalı su atıldığında, belirli bir süre ısınma sorunu ortaya çıkmayabilir. Ancak çok kısa bir zamanda tekrar ısınma şikayetleri başlar. Bu nedenle kalorifer petekleri ısınmıyorsa öncelikli olarak profesyonel olan firmamıza başvurulması tavsiye edilmektedir.

Bu firmamızdaki uzman personellerle peteklerdeki gerekli temizliğini yapmak için sisteme özel kimyasal atıktan sonra özel olarak geliştirilmiş bir cihaz kullanmaktadır. Bu cihaz oluşan dipteki kireç ve tortuları tamamen parçalamaktadır. Sonrasında da yüksek basınçlı su ile durulama yapılmaktadır. Petek temizliği artık sorun olmaktan çıkıyor. Petekler ısınmıyor diye dert etmeyin bizimle iletişime geçin 7/24 saat hizmet vermekte olan firmamız her zaman hizmetinizdedir. Boş yere zaman ve lüzumsuz yere masraf yapmak istemiyorsanız bizi arayın.

Altyapı Tesisat Petek Temizlemeİlaçlı Petek Temizleme Servisi

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 13 Ortalama: 5]