Banyodan alt kata su sızıntısı tespiti genelde eski binalarda, ev ve işyerlerinde sık sık karşılaşılan bir sorundur. Teknolojik olanakların yetersiz olduğu zamanlarda büyük masraflarla, neredeyse tüm fayanslar kırılarak ve ev içerisinde banyoda ciddi hasarlar verebilir. ancak bulunabilen bu banyodan alt kata su sızıntısı problemi şu zamanlarda teknolojik ekipmanlar sayesinde kolaylıkla çözülebilmektedir.

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı Tespiti

Banyodan alt kata su sızıntısı tespiti günümüzde teknoloji yardımıyla ve ekipmanı kullanan ustanın tahmin yeteneğiyle tespit edilen ve hasarsız bir şekilde çözülebilen bir sorundur. Su sızıntısını birkaç belirti ile kendini gösterir ve bu belirtilerden ilerlenerek teknolojik ekipmanlar yardımıyla kesin tespiti yapılır.

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı Tespiti

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı Tespiti

Tüm musluk ve bataryalar kapalı olsa dahi, döşemelerin veya duvarların ardından su sesi geliyorsa bu bölgelerde mutlaka banyodan alt kata su sızıntısı bulma işlemleri uygulanmalıdır. Bu gözle görülen belirtiler vermeyen bir su sızıntısı olabilir ve daha büyümeden çözülmesi en uygun olacaktır. İstenmeyen su sızıntılarının bir başka göstergesi de alt katın banyo tavanından su damlaması ile belli olur.

Su damlaması görülen yerlerde kararma veya sararmalar görülür, bu renk değiştirmeler betona büyük zarar vermektedir. Banyonuzdan alt komşuya su sızıntısı var ise kısa zamanda çözüm bulmanız hem sizin için hem de komşunuz için en uygun seçenek olacaktır. ir başka su sızıntısı göstergesi de faturanın beklenenden çok daha yüksek gelmesidir. Su tesisat kaçakları su borularında yüksek basınç sonucu oluşan patlaklara denir. Su borularında yaşanan bu problemler tesisat sisteminizin tamamını etkiler.

Bazen usta hatalarından bazen de su tesisat alt yapı ek malzemelerinin fabrika hatası sonucu oluşur. Genelde gördüğümüz su kaçağı şikayetlerinde usta hatalarına rastlamaktayız. Çok nadir de olsa fabrika hatası boru ve tesisat ek malzemelerine rastlamaktayız. Banyodan alt kata su sızıntısı şikayetiyle evinize gelen çalışanlarımız boru görüntüleme kameralarına sahiptirler.

Banyodan alt kattan su sızıntısı var ise, veya üst komşudan su sızıntısı var ise, tüm bu onarım işlemlerinden sonra mutlaka su sızdırmazlık testi yapılmalıdır. Su hava ve yanıcı olmayan gazlar kullanılarak su sızdırmazlık testi ile sonuçtan tam emin olunmalıdır. Bu gibi şikayetlerinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz. 7/24 hizmet veren firmamız her zaman hizmetinizdedir.

Kaynak; Altyapı Tesisat

Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 30 Ortalama: 4.4]