Kanalizasyon açma işlemi son derece profesyonelce yapılması gereken işlemlerin arasında gelmektedir. Kanallar çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu nedenlerin arasında gider borularına atılan sert cisimler, çamurlaşmış yiyecek içecekler hatta hafife aldığımız kalın peçeteler bile tıkanıklığa neden olur. Kimi zaman da kanallar çökme nedeniyle de tıkanabilmektedir. Özellikle kırmadan kanal açma yönteminin uygulanması önemlidir. Kanalların kırılmadan açılabilmesi için de robot tıkanıklık açma cihazı kullanılmaktadır.

Profesyonel bir kullanıcı olması gereklidir. Bu profesyonel kullanıcılar firmamızda hizmet vermektedir. Bu nedenle kanal tıkanıklığı gibi bir sorunla karşı karşıya kalındığında profesyonel ekiplerle hizmet veren firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir. Bu ekipler kameralı kanal açma yöntemini uygulamaktadır. Hatasız bir uygulama için sorunun kaynağının anlaşılabilmesi son derece önemlidir.

Profesyonel ekiplerimiz, kameralı cihazlarla kanalın içini incelemekte ve elde ettikleri görüntüleri değerlendirerek en uygun açma yöntemini belirlemektedir. Bu açma yöntemi de kimi zaman tıkanıklığa neden olan cismin parçalanması, kimi zaman çekilerek dışarı çıkartılması şeklinde olmaktadır. Bazen de yüksek basınçlı su jeti kullanılarak tıkanıklığa neden olan cisim yerinden uzaklaştırılmakta ve kanal böylece açılmaktadır. bu gibi tıkalı kanalizasyon işlerinizi tecrübesiz tesisatçılara emanet etmeyin. Size yarar yerine zarardan başka bir şey sağlamazlar.

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Tıkalı Kanalizasyon Açma işlemi

Tıkalı kanalizasyon temizleme işleminde sorunun yeri tespit edildikten sonra robotla kanal açma işlemi yapılmaktadır. Bu robot tıkanıklığa neden olan cismi hassas bir şekilde parçalara ayırmaktadır. Küçük parçalara ayrılan cismin kanalın içinden uzaklaştırılması da kolay olmaktadır. Robot tıkanıklık açma cihazını kullanmak da özel bir bilgi istemektedir. Bu nedenle de bu cihazlara sahip olan firmamız, personeline uygulama konusunda eğitim vermekte ve bu sayede sunulan hizmet kaliteli yüksek olmaktadır.

Uzman personel, yaptığı tespitte cismin parçalanmayacağını anladığında bu kez de robot tıkanıklık açma cihazında bulunan helezon yayları devreye sokmaktadır. Bu yaylar, cismin çekilerek dışarı çıkartılmasını ve kanalın bu şekilde açılmasını sağlamaktadır. Bu uygulamada da kanalın içine ve çevresine zarar verilmemektedir. Cismin yapısı ne olursa olsun geliştirilen son teknoloji harikası cihazlar tıkanıklıkları kolay bir şekilde açmaktadır. Robot cihazlarla sunulan hizmetin en büyük özelliklerinden biri de uygulama yapılır yapılmaz alanın kullanıma açılabilmesidir. Oysa klasik yöntemlerde, özellikle kanalın açılması için kimyasallar kullanıldığında en az bir gün kullanım dışı kalması gerekmektedir. Bu nedenle böyle bir sorunla karşı karşıla kalındığında teknolojik cihazlarla hizmet veren firmalardan destek alınması sizin yararınıza olacaktır.

Kanallar genel anlamda binalardaki atık suların uzaklaştırılmasına yarayan yer altı sistemleridir. Ancak binaların atık sularının toplanmasını ve buradan kanalizasyon sistemine yollanmasını sağlayan kanallar da mevcuttur ve bu kanallarda da tıkanıklıklar meydana gelebilir. Bu gibi sorunlar meydana gelmeden önce kanal temizleme yapılırsa sorun büyümeden önlem alınabilir. Normalde belirli zaman dilimi içinde kanalların temizliğinin yapılması tavsiye edilmektedir.

Binalardaki kanal sistemleri, hem mikropların oluşmasını engeller hem de kötü kokuların oluşmasının önüne geçer. Buralarda meydana gelebilecek tıkanıklık, insan sağlığını da tehlikeye atar. Bu nedenle oluşacak tıkanıklığa anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Tıkanıklık durumunda kanalizasyon açma hizmetini almak için saat kaç olursa olsun firmamızı arayabiliriniz. Profesyonel ekipler anında belirtilen adrese gelerek oluşan sorunu kısa bir zaman dilimi içinde ortadan kaldırır.

Tıkalı kanalizasyonlar robot tıkanıklık açma cihazı ile açılmalıdır. Bu, çevrenin zarar görmemesi için önemlidir. Gerek çamurlaşmış atık maddeler, gerekse sert bir cisim, bu robot cihazlar tarafından güvenli bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Uzman ekipler, kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce kameralı elektronik cihazlarla ön araştırma ve inceleme yapar.

Bunun nedeni, tıkanıklığın yerini ve soruna neden olan cismin yapısını belirlemek içindir. Kameradan elde edilen görüntüler uzman ekipler tarafından değerlendirildikten sonra robot cihazlarla sorunun ortadan kaldırılması işlemine başlanır. Bunun için farklı yöntemler vardır. Eğer tıkanıklığa neden olan cisim yüksek basınçla bulunduğu yerden uzaklaştırılabilecek bir yapıdaysa yüksek basınçlı su jeti kullanılır. Cismin yapısı parçalanmaya müsaitse bu kez robot tıkanıklık açma cihazı yardımı ile parçalama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemde cisim küçük parçalara ayrılır ve yüksek su basıncıyla sistemden uzaklaştırılır.

Bu cihazlarla sunulan hizmette şehir trafiğinde çok fazla aksama olmamaktadır. Çünkü tıkanıklığın yeri tespit edilir edilmez hemen açma işlemine geçilmektedir ve bu işlem çok uzun sürmemektedir. Bu nedenle şehrin altyapısında meydana gelen sorunlarda da kurumsal firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir. Kanalın modern cihazlarla açılmasına gerek yok diye düşündüğünüzde birçok yerin kırılmasını göze almanız gerekmektedir. Ayrıca tıkanıklığın çökmeden mi yoksa cisimden mi kaynaklandığının tespiti için mutlaka kameralı elektronik cihazlarla kontrolünün sağlanması gerektiği unutulmamalıdır. Eğer kanalizasyon gibi büyük bir sorun yaşıyorsanız bizi günün her saatinde arayabilir yardım isteyebilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 26 Ortalama: 4.6]