Radyatör temizliği, kalorifer ve kombi sistemlerinin belirli zamanlarda bakımlarının ve temizliğinin yapılması gerekmektedir. Temizlikleri 3 yılda bir yapılan radyatörler de sorunlar o kadar sıklıkla meydana gelmiyor. Radyatör temizlime hizmetini özel olarak tasarlanan cihazlarla gerçekleştiren firmamız., uzman ekipleri ile birlikte gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştiriyor. Radyatör petekleri ısıtmadığında, peteklerin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk olduğunda illaki bir sorun vardır.

Radyatör Temizleme

Radyatör temizleme konusunda uzman çalışanlarımız ve kaliteli cihazlarımız bu gibi sorunlarınız da her zaman yanınızda olacaklardır. Senelerdir tecrübeli olan firmamız kalorifer sisteminin sorunsuz çalışması için özel olarak tasarlanan cihazları kullanmakta ve bu sayede sorunsuz bir ısınma sistemi sağlamaktadır. Kalorifer tesisatlarının temizlenmesi için özel olarak tasarlanan kimyasalları kullanan firmamız, yerden ısıtma sistemlerinde de güvenli şekilde hizmet vermektedir.

Radyatör temizliği yaparken önemli olan yerlerinden sökülmemesidir mekanın kırılmamasıdır. Geleneksel yöntemlerde radyatörlerdeki kireçlenmeleri ve tortuları içinden atmak için mutlaka söküm işleminin yapılması gerekmekteydi. Bu da temizlik sırasında çevrenin kirlenmesi ve ekstra maliyet ve boşa zaman geçirmek anlamına gelmekteydi.

Radyatör Temizleme

Radyatör Temizleme

Radyatör Temizleme İşlemi

Petek temizleme güvenli yöntemler izleyen donanımlı ekiplerimiz kalorifer tesisatı için en uygun kimyasallarla çalışmakta ve üstün hizmet sunmaktadır. Kireçler zamanla katılaşmakta ve sonuçta peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına yol açmaktadır. Firmamız özel kimyasallar ve makineler aracılığı ile petekleri yerinden sökmeden temizlemekte ve kalorifer sisteminin eski performansına kavuşmasını sağlamaktadır.
Bakımı aksatılan petekler bir süre sonra çok az ısıtmaya başlar.

Bu da ısınma sorunlarını beraberinde getirir. Peteklerin ısınmamasının nedeni içlerinde oluşan tortular yüzündendir. Uzman ekipler özel sıvılar ve radyatör temizliğini gerçekleştiren makine sayesinde peteklerin içini tamamen temizlemektedir. Bu işlem yapılmazsa kireç ve tortular kombinin devir daim pompasını bile bozabilmektedir. Böyle bir durum yaşandığında da onarım maliyeti çok fazla yükselecektir. Bu tip bir sonuçla karşılaşmamak için kalorifer sisteminin düzenli bakımlarının yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Petekleri hangi marka üretmiş olursa olsun mutlaka iki yılda bir temizliği şarttır. Çünkü kalorifer sisteminin içinde kullanılan suda yapısı gereği kireç bulunmaktadır ve bu kireç zamanla petek içlerinde tortuya neden olmaktadır. Kırılmadan ya da yerinden sökülmemesi gereken peteklerin yerlerinden sökülmeden petek ve radyatör temizliğini yapmamızı istiyorsanız bizi arayın size her zaman yardımcı olalım. Günün her saatinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 34 Ortalama: 4.7]