Tıkalı Boru Açma adlı makaleyi okumaktasınız.

Tıkalı Boru Açma

Günümüzde atık suları evden uzaklaştırmak için borular kullanılır. Tuvaletlerde, banyolarda, mutfaklarda tüm atık sular bu gider boruları aracılığı ile binalardan uzaklaştırılmaktadır. Bazı zamanlarda istenmeyen durumlar meydan gelebilir. Bu durumların başında da boruların tıkanması gelir. Gider boruları çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir.

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma

Bir cismin borunun içine kaçması, peçete, bez parçaları kullanım hatası, inşaat zamanından borunu içinde beton ve moloz parçalarının kalması, gider borularının hatalı eğimle yapılması, ve buna benzer konular tıkanıklık nedenlerinin arasında gelmektedir. Bütün bu nedenlerden dolayı oluşan sorunlar, boruların içinden pis bir koku yayılmasına neden olur. Bu durumda en yakınımızdaki tesisatçıyı çağırmayı düşünürüz.. Ancak bu tesisatçının nasıl hizmet verdiği önemlidir.

Geleneksel yöntemlerle hizmet veren bir tesisatçı çağrıldığında evin inşaat haline dönmesi kaçınılmaz sondur. Bu nedenle de böyle bir tesisatçı çağırmak yerine modern cihazlarla hizmet veren firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Tıkalı boru açma işleminin gelişmiş cihazlarla yapılması, zeminin, fayansın ya da duvarın kırılmaması anlamına gelmesi demektir. Bu nedenle tıkanıklık açma işlemi için gelişmiş teknolojilerle hizmet veren tecrübeli ve kurumsal firmamıza başvurulması gerekir. Son teknoloji cihazlar her zaman avantajlıdır. Hem zaman hem de para açısından size fayda sağlayacaktır.

Envanterimizde bulundurduğumuz gelişmiş cihazlar yardımı ile pimaş borularının içlerinde ki problemleri kamera sayesinde görmekteyiz. Lavabo tıkanıklığı açma – Altyapı Tesisat

Gider borularının tıkanması durumunda evi ya da işyerini suyun basacağını bilmek gereklidir. Bu nedenle gider borularının temizlenmesinde fayda vardır. Özellikle otel ve restoranlar gibi yemek işlerinin olduğu yerde tıkanıklık sorununun sık sık meydana gelme ihtimali olan yerlerin senede bir temizliği yapılması önemlidir. Ancak bu işlem ihmal edilir ve borularda tıkanıklık meydana gelirse, son sistem makinelerimiz ve uzman personelimizden destek alınabilir.

Kamera Ile Tıkanıklık Görüntüleme

Kamera Ile Tıkanıklık Görüntüleme

Firmamız Altyapı tesisat, altyapısını gelişen teknolojilere ayak uydurarak güncellemekte ve en gelişmiş cihazları kullanarak tıkanık boru açma hizmetini yerine getirmektedir. Peki, tıkanan su boruları nasıl açılır? Öncelikle tıkanıklığın nedeni ve yerinin tespit edilmesi gereklidir. Bunun için kameralı elektronik görüntüleme cihazları kullanılır.

Bu cihaz, tıkanıklığa neden olan cismin yerini noktasal olarak tespit edebilme özelliğine sahiptir. Bu cihazlarla gerekli tespit yapıldıktan sonra açma işlemini gerçekleştirir. Bu tespitin ardından tıkanmış boru nasıl açılır? Tıkanıklıkların açılabilmesi için robot tıkanıklık açma cihazı kullanılmaktadır. Bu robot cihazla birlikte tüm tıkanıklıklar güvenli bir şekilde açılmaktadır.

Tıkalı boruları açma işlemini yaparken profesyonel ekiplerden yardım istendiğinde sadece borular açılmaktadır. Evinizde herhangi bir tadilat Fayans ya da duvar kırılmamaktadır. Bu nedenle de böyle sorunlarla karşı karşıya kalındığında modern cihazlarla hizmet veren firmalarla irtibata geçilmelidir. Tıkalı borular sorun haline gelmesin firmamız her zaman hizmetinizdedir.

Tıkalı gider borusu açma işleminde de uygulanan yöntem aynıdır. Hangi yerdeki gider borusu olursa olsun uzman ekipler kullandıkları gelişmiş cihazlarla açma işlemini kırmadan yerine getirirler. Firmamızın çağrı merkezi arandığında ekipler en kısa sürede adresinize yönlendirilmektedir. Tam donanımlı olarak gelen ekipler, yaşanan sıkıntıyı kısa bir süre içinde tespit ederek ortadan kaldırmaktadır.

Görüntülü cihazlarla artık kırılmadan tüm borular açılıyor. Boru tıkanıklığı açma hizmetlerinde kaliteli işçilik önemlidir. Çünkü tıkanıklık açma hizmeti sorunun tekrarlanmaması için ustalıkla yerine getirilmelidir. Sektörde çok sayıda firma robot tıkanıklık açma cihazları ile hizmet verdiğini belirtmektedir. Ancak bu cihazları satın almak hem zordur hem de yüksek maliyet ister.

Bu nedenle sektördeki tüm firmalarda bu cihazların bulunabilmesi imkansızdır. Hizmet alınacak firmanın bugüne kadar sunduğu hizmetler gözden geçirilmeli, gerekirse hizmet aldığı yerlere sorulmalıdır. Çünkü bazı firmalar sizi kandırıp fuzuli masrafa neden olabilir Tıkanıklığın sadece kimyasalla ya da pompayla açılamayacağı acıktır.

Kimyasallar ve pompa geçici bir açma sağlayabilir ancak kalısorun kısa bir süre sonra tekrarlayacaktır. Tekrarlanan tıkanıklıkların yaşanmaması için hizmet alınacak firmanın mutlaka detaylı bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Ayrıca tüm araştırmaların ardından gelen ekiple bir sözleşme yapılmalıdır. İşini dürüstçe ve ciddiyetle yapan firmanın ekipleri, bu sözleşmeyi imzalamaktan çekinmeyeceklerdir. Çünkü verdikleri hizmet kaliteli ve güvenlidir.

Ayrıca hizmet sırasında teknolojik cihazlarla çalıştıkları için hata yapma payları neredeyse sıfırdır. Bunun yanında ekipler, kameralı elektronik cihazların elde ettiği görüntüleri mekan sahibi ile paylaşmaktadır. Sizin her zaman hizmetinizde olan firmamız 7/24 demeden çalışmaktadır. Sizde güvenilir bir firma ile çalışmak istiyorsanız firmamızı aramaktan çekinmeyin

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 13 Ortalama: 5]