Tıkalı mutfak gideri açma. Mutfak giderleri özellikle lokantalarda çok sık tıkanabiliyor. Evlerde de mutfak giderleri tıkanıklığısorunu yaşanabiliyor. Mutfak gideri açma hizmetimahalledeki tesisatçıdan alınırsa gider borusunun bulunduğu yerin kırılması gerekiyor. Çünkü giderdeki tıkalı bölgenin çıplak gözle tespit edilmesi imkansız. Oysa gelişmiş teknolojilerle hizmet veren firmalar mutfak gideri açma işlemini kırmadan gerçekleştiriyor. Görüntüleme cihazları ile mutfak giderlerindeki tıkalı bölgeyi tespit eden uzman ekipler, öncelikle tıkanıklığın nedenini anlıyor. Sonrasında da özel açma makineleri aracılığı ile tıkalı bölgenin açma işlemini gerçekleştiriyor. Bazen giderlerin tıkanma sorunları tesisatın yanlış döşenmesinden de kaynaklanabiliyor. Kimi tesisatçılar işi çabuk bitirebilmek için iki adet doksan derecelik dirseği art arda bağlayabiliyor. Bu durumda da tıkanıklığın olmaması imkansız hale geliyor. Böyle bir durum söz konusu olduğunda dirseklerden birinin değiştirilerek tesisatın yenilenmesi gerekebiliyor. Tıkalı mutfak giderini açma yöntemleri birbirinden farklı oluyor. Çeşitli nedenlerle tıkanmış olan gider pompa yardımı ile açılabiliyor. Ancak bu işlem geçici çözümler üretiyor. Çünkü pompa gider içindeki yabancı maddeyi daha ileri itebiliyor. Bu durumda da tesisatın başka bir bölümünde tıkanma sorunu meydana gelebiliyor. Çeşitli kimyasallar da tıkalı gideri açmak için kullanılabiliyor ama bu kimyasallar da gideri içinde kalan katı cisimleri parçalayamıyor. Sonuçta bu da bir çözüm yolu olamayabiliyor. Ayrıca mutfak borusunda yeterli eğim yoksa, borunun içine aşırı yağlı su gönderilmişse, gidere bulaşık ya da çamaşır makinesi bağlı ise yine tıkanma sorunu oluşabiliyor. Özellikle çamaşır makinesinin mutfak giderine bağlı olması durumunda çamaşırlardaki tüyler giderin dirseğinde topak halinde birikebiliyor. Bulaşık makinesi bağlı ise de yağlar katı bir bölüm oluşturabiliyor. Ayrıca siz çok dikkatli davransanız bile gider bir komşu ile ortak kullanılıyorsa, onun yaptığı yanlış uygulamalar nedeni ile tıkanmalar meydana gelebiliyor. Böyle bir durumla karşılaşıldığında uzman kuruluşlardan destek istemeniz tavsiye ediliyor.
Lavabo giderinin içinde biriken yağlar ve diğer maddeler katılaşarak bir tortu oluşturuyor. Bu tortu zamanla bir tabaka haline geliyor ve suyun akışını engelliyor. Bu durumda su geri çıkıyor. Böyle bir durum meydana geldiğinde mutfak giderini açma hizmeti veren uzman ekipler, özel geliştirilmiş robotlarla tıkalı bölgeyi açıyor. Ancak robotlar sadece suyun akışı için yol açıyor. Oysa borunun çeperlerinde oluşan katmanın tamamen yok edilmesi gerekiyor. Bu anda bu iş için geliştirilmiş cihazlar devreye giriyor. Bu özel araçlar dönerek boru çeperinde oluşan tüm katmanları parçalıyor ve su yolunun tam olarak açılmasını sağlıyor.
Mutfakta ve evin diğer tesisatlarında istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için uzman ekiplerden yardım alabilirsiniz. Kameralı cihazlarla hizmet veren ekipler adresinize gelerek gider borusunun içinin kontrolünü yapar. Genellikle de yağlardan dolayı zaten boru çeperlerine bir tortu oluşur. Mutfak giderini açma hizmeti veren ekipler, özel geliştirilmiş cihazlarla tüm yabancı cisimleri temizler ve muhtemel sorunu ortadan kaldırırlar. Mutfağınızda sorun yaşanmasını istemiyorsanız belirli aralıklarla görüntülü hizmet veren uzman ekiplerden servis hizmeti istemeniz tavsiye edilmektedir.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]